23.01.2016 Česká Skalice - Českoskalický pohár ročník 2009 a ml.

Zlatá sobota ve Skalici

 

V sobotu 23.01.2016 jsme odjeli na další turnaj halové sezony tentokrát do České Skalice, kde jsme byli poprvé. Bohužel přes nemoci jsme nebyli opět kompletní, ale věřili jsme tomu, že kluci to zvládnou a na turnaji nebudou pouze do počtu. Turnaje se zúčastnilo osm družstev, které byly rozděleny do dvou skupin po 4 a následně se hrálo o umístění.   

 

Česká Skalice

FC Hradec Králové A

FC Hradec Králové B

Sokol Velká Jesenice

MFK Nové Město nad Metují   

FK Pardubice

Dobruška

SK Solnice

 

Sestava SK Solnice : Štěpán Hlavsa, Jenček Adam , Šťovíček Matěj, Štěpán Šimon, Kunc Petr, Plocek Václav, Gajda Michal

 

Do skupiny nám byly přiděleny následující družstva Dobruška, FC Hradec Králové , Sokol Velká Jesenice, kluky čekalo na turnaji 6 utkání po 13 minutách , tentokrát byla hala menších rozměrů a hrálo se na házenkářské branky o rozměrech 3x2 metry.

 

Solnice – Dobruška 5-0 Branky: Gajda 4 , Šťovíček

První zápas na turnaji jsme narazili na kluky z Dobrušky, se kterými velmi úzce spolupracujeme ohledně přátelských utkání a dalších věcí ohledně růstu našich malých borců. Toto utkání jsme měli od začátku pod kontrolou a podařil se nám vstup do turnaje a do tabulky jsme si připsali první 3 body.

 

Solnice – FC Hradec Králové 3-0 Branky: Štěpán 2, Jenček   

Ve druhém zápase na nás čekal soupeř se kterým se na halových turnajích potkáváme skoro pořád a už i kluci mezi sebou se začínají poznávat a tak bylo velmi zajímavé již před zápasem z obou dětských táborů poslouchat vzájemné hecování. Druhé utkání kluci zvládli a výhra 3-0 byla naprosto zasloužená.

 

Solnice – Velká Jesenice 1-0 Branka : Plocek    

Do třetího zápasu naši borci nastoupili s tím, že se asi nemůže nic stát a tímto směrem se taky zápas odvíjel, sice jsme byli po celý zápas lepší, ale tu „bramboračku“ nebo „holomajznu“ nebo nevím jak to mám nazvat co kluci předváděli to bylo něco neskutečného za celou dobu jejich kariéry to byl fotbal, na který se nedalo koukat. V tomto zápase musím ale pochválit Štěpána Hlavsu za jeho zákroky, kterými kluky podržel .  

 

Semifinále

Solnice – Česká Skalice 5-0 Branky : Gajda 4, Šťovíček

Po velmi důrazném rozhovoru v kabině po přechozím utkání kde jsme si s klukama museli pár věcí ujasnit, , hlavně to, jakým směrem chceme v jejich fotbalovém životě pokračovat, jsme nastoupili do semifinále s domacím celkem České Skalice. Kluci pouze začali plnit co jsme  si při bouři v kabině řekli a už to bylo zase vidět co v nich je a výsledek 5-0 nás posunul do finále celého turnaje .

 

Finále      

Solnice – Pardubice 2-1 Branky : Gajda 2

Ve finále na nás čekal jeden z nejlepších týmů celého východočeského kraje FK Pardubice. Bylo to finále se vším všudy, nechyběla rychlost, osobní souboje , hra se přelévala z jedné strany na druhou, opravdu oba dva mančafty hrály pěkný fotbal, kluci si nedarovali ani centimetr prostoru, opravdu to bylo finále s velkým F. V tomto utkání jsme šli do vedení 1-0, potom soupeř vyrovnal na 1-1 a zase se hrál pěkný fotbal, který se všem líbil, žádný zákeřný fotbal ba naopak samý osobní souboj důraz a rychlost, nám se podařilo v tomto utkání vstřelit i druhý gól a tím jsme se stali vítězi na tomto turnaji.

 

Nejlepším střelcem na tomto  turnaji se stal s 10 brankami Michal Gajda.

 

Klukům děkuji za další skvělou sobotu, kterou jsme spolu strávili – teda borci až na ten zápas s tou Jesenicí, ale to už jsme si řekli v kabině. A rodičům za fandění a dopravu na turnaj.

 

Miloš Gajda – trenér

 

kompletní fotogalerie: gajdafotbal.rajce.idnes.cz/23.1.2016_Turnaj_Ceska_Skalice/

 

ČESKOSKALICKÝ POHÁR PŘEDPŘÍPRAVEK 2009 A MLADŠÍ

Nominace: Hlavsa , Plocek , Štěpán , Kunc , Šťovíček, Jenček , Gajda  

sraz v 8.45 na místě


A) Obecná ustanovení
Datum:        sobota 23. ledna 2016
Místo:        sportovní hala v České Skalici (Sportovní ulice, vedle fotbalového stadionu)
Účastníci:     mužstva předpřípravek (ročníky 2009 a mladší) dle platných registračních průkazů. Dívky můžou být o rok starší. Při prezenci mužstvo předloží vlastní soupisku (najdete ji dále), která musí obsahovat jméno hráče, ID FAČR a číslo dresu. Jiné průkazy (např. zdravotní) nejsou v případě protestu dostačující, pro případné ošetření jsou však nutné!
Ceny:    první tři týmy získají poháry, všechna mužstva dostanou diplom a tašku plnou dobrot, nejlepší střelec a brankář budou oceněni zvlášť, každý hráč dostane pamětní medaili.

B) Technická ustanovení:
1.    hrací plocha a branky 18 x 36, branky na mezinárodní házenou
2.    počet hráčů 4+1
3.    střídání hráčů – hokejovým způsobem v přerušené hře, bez pokynu rozhodčího
4.    hrací doba – 1 x 13 minut, pauza mezi zápasy 2 minuty, utkání na sebe bezprostředně navazují
5.    rozhodčí – OZP SK Rozkoš nebo OFS Náchod
6.    povinné vybavení hráčů – dres s číslem, trenýrky, stulpny, chrániče holení, obuv s nešpinící podrážkou, brankáři svoji výstroj
7.    prezence mužstev proběhne od 8.30 – 9.00 hodin přímo ve sportovní hale
8.    startovné ve výši 1400 Kč za jedno mužstvo, 2200 Kč za dva týmy, bude zaplaceno při prezenci oproti potvrzení o zaplacení
9.    turnaj bude zahájen výkopem prvního utkání v 9.00 hodin.
10.    turnaj bude ukončen vyhlášením výsledků a předáním cen cca v 15 hodin

C)    Hrací a soutěžní řád
1.    Hrací systém podle počtu přihlášených mužstev každý s každým. Pořadatel si vyhrazuje právo na změnu hracího systému a hrací doby.
2.    Hraje se podle pravidel halové kopané! Specifické výjimky uvádíme níže a budou upřesněny na místě.
3.    Hraje se na celou šířku haly, za aut se počítá dotyk míče o stěnu nebo některou ze zavěšených konstrukcí či strop. Rozehrává se podle pravidel pro danou věkovou kategorii. Mantinely se kvůli bezpečnosti hráčů nepoužívají! Rohy se rozehrávají z hranice velkého vápna (házenkářské brankoviště.
4.    Brankář NESMÍ vykopávat a vyhazovat míč přes půlku hřiště bez toho, aby se míč dotknul země nebo hráče na vlastní půlce. Halfvoleje jsou zakázané. Po položení na zem nesmí míč vzít znova do ruky. Brankář MŮŽE chytat do rukou malou domů. Při provinění následuje přímý kop z místa přihrávky spoluhráče. Při rozehrávání trestných kopů musí být hráči soupeře min. 3 metry od brankáře, aby mu umožnili jeho činnost.
5.    Žlutou kartu následuje vyloučení na dvě minuty. Po uplynutí trestu se hráč na pokyn rozhodčího vrátí do hry. Vstřelí-li mužstvo v přesilovce gól, trest hráče končí a hráč se vrací do utkání. Červenou kartu následuje vyloučení na dvě minuty, v tomto případě může oslabené mužstvo inkasovat vícekrát (podobně jako v hokeji u 5minutového trestu). Po skončení trestu vyloučený hráč nesmí znovu nastoupit do zápasu, nahradí jej hráč ze střídačky. Vyloučený hráč může nastoupit až v dalším zápase. Žlutá a červená karta jsou nepřenosné (tzn. pokud je vyloučen brankář, nemůže ho na „trestné lavici“ nahradit hráč z pole). Minimální počet hráčů na hřišti je 2+1. Pokud je vyloučeno více hráčů z jednoho mužstva než 2, zápas končí kontumačně 3:0 (bylo-li dosaženo vyššího výsledku ve hře, pak platí tento výsledek)
6.    Za brankami na obou stranách nesmí nikdo být (hráči, rodiče ani trenéři). Na lavičku bude umožněn přístup pouze osobám uvedeným na soupisce (to platí hlavně pro dospělý doprovod týmů).
7.    O celkovém pořadí turnaje rozhoduje: a) celkový počet bodů (vítězství 3 body, remíza 1 bod, prohra žádný bodů) | b) body ze vzájemných zápasů (užší tabulka) | c) skóre ze vzájemných zápasů | d) celkové skóre | e) vyšší počet vstřelených branek | f) 3 pokutové kopy + další penalty do rozhodnutí (hráč může znovu kopat až po všech spoluhráčích)

Účast přislíbila tato družstva (řazeno dle losovacího čísla):
Skupina A:
1.    SK Rozkoš Česká Skalice
2.    FC Hradec Králové A
3.    FK Pardubice
4.    MFK Nové Město nad Metují
Skupina B:
5.    TJ Sokol Velká Jesenice
6.    TJ Dobruška / Spartak Opočno
7.    SK Solnice
8.    FC Hradec Králové B
 

ROZPIS A ROZLOSOVÁNÍ TURNAJE

 

Čas

Soupeři

Výsledek

8.50

Přivítání mužstev a zahájení turnaje

 

9.00

SK Rozkoš – FK MFK Nové Město nad Metují

:

9.15

TJ Sokol Velká Jesenice – FC Hradec Králové B

:

9.30

FC Hradec Králové A – FK Pardubice

:

9.45

Dobruška / Opočno – SK Solnice

:

10.00

MFK Nové Město nad Metují – FK Pardubice

:

10.15

FC Hradec Králové B – SK Solnice

:

10.30

SK Rozkoš – FC Hradec Králové A

:

10.45

TJ Sokol Velká Jesenice – Dobruška / Opočno

:

11.00

FC Hradec Králové A – MFK Nové Město nad Metují

:

11.15

Dobruška / Opočno – FC Hradec Králové B

:

11.30

FK Pardubice – SK Rozkoš

:

11.45

SK Solnice – TJ Sokol Velká Jesenice

:

12.00

Technická přestávka

 

12.15

A4: ……………………. B3: …………………….

:

12.30

B4: ……………………. A3: …………………….

:

12.45

A1: ……………………. B2: …………………….

:

13.00

B1: ……………………. A2: …………………….

:

13.15

Technická přestávka

 

13.30

O 7. a 8. místo

poražení

A4 – B3: …………………B4 – A3…………………

:

13.45

O 5. a 6. místo

vítězové

A4 – B3: …………………B4 – A3…………………

:

14.00

O 3. a 4. místo

poražení

A1 – B2: …………………B1 – A2…………………

:

14.15

O 1. a 2. místo

vítězové

A1 – B2: …………………B1 – A2…………………

:

14.30

Technická přestávka

 

14.40

Vyhlášení výsledků a předání cen

 

14.45

KONEC