28.05.2016 Jablonec

V sobotu 28.5.2016 jsme se zúčastnili velkého celorepublikového turnaje v Jablonci na Nisou JUNIOR NORTH CUP MICRO, tento turnaj je vyhlášen po celé republice, jednalo se již o 17 ročník tohoto turnaje kde se sjíždějí nejlepší a vyhlášená mužstva z celé republiky: Sparta Praha, Slavia Praha, Slovan Liberec, Viktoria Žižkov, Bohemians Praha 1905, FK Pardubice, FC Hradec Králové, FK Jablonec, FK Náchod a mnoho dalších a samozřejmě i naši borci - SK SOLNICE. Tento turnaj měl být pro nás vyvrcholením dosavadní práce, kterou jsme s kluky započali a tvrdě trénovali a nejen to, ale učili jsme se vzájemnému respektu, společné komunikaci a mnoho dalších věcí v průběhu naší společné cesty.

Po brzkém ranním vstávání v 5:45 hodin jsme nabrali směr Jablonec nad Nisou a plni očekávání jsme se vydali na naši společnou a dlouhou sobotu, která před námi byla. Po příjezdu na místo na nás čekal tamní útulný areál, po ranním vydatném dešti bylo hřiště pěkně zakropeno vodou a i hřiště s umělou trávou nebylo alespoň tak rozpálené. Po převlečení do pracovních pomůcek jsme se společně vydali na místo „činu". po naší klasické rozcvičce na nás již čekal první zápas z celkových devíti, které nás tento den čekali, hrálo se 1x15 minut.

Sestava :  Štěpán Hlavsa, Václav Plocek, Matěj Šťovíček ,Šimon Štěpán ,Petr Kunc ,Adam Jenček , Dominik Cvejn, Michal Gajda

Po obdržení rozlosování skupin jsme dostali skupinu C, ve které byli našimi soupeři:  FK Jablonec „A“, FK Kolín, FC GRAFFIN Vlašim, Arsenal Česká Lípa  Bohemians Praha 1905.

Solnice - FC GRAFFIN Vlašim  2-0 Branky : Štěpán, Gajda

První zápas nás čekal na umělé trávě, maličko jsme se obávali jak to kluci zvládnou, přeci jen s tímto povrchem máme nulové zkušenosti a hlavně jak odstartujeme do turnaje. Kluci to zvládli naprosto bravurně, po celý zápas jsme byli jednoznačně lepším týmem, bohužel jsme nebyli schopni proměnit ani ty nejvyloženější šance. Byli jsme takový celkově ospalý, chyběl nám pohyb a bylo to takové strašně upracované.

Solnice – Arsenal Česká Lípa 9-1 Branky: Cvejn 3x, Štěpán 3x, Plocek, Kunc, Gajda

Druhý zápas jsme hráli na přírodní trávě v tomto utkání jsme jasně dominovali, od prvního hvizdu udávali směr tohoto utkání, kluci se už maličko probudili a k vidění byli vidět nahrávky a hlavně jsme začali proměňovat šance a toto utkání jsme po všech stránkách zmákli .

Solnice – Jablonec A 3-5 Branky: Štěpán 2x , Plocek

Třetí zápas jsme šli proti domácímu Jablonci A a to co se stalo v tomto zápase ještě doteď nechápu. Opět jsme nastoupili na umělé trávě a hráli jsme od první minuty dobrý fotbal, soupeře jsme k ničemu nepouštěli a zaslouženě jsme šli do vedení 3-0 kdy zvláště třetí gól byl výstavní, kdy Domča z rohu našel hlavu Vendise a byl z toho nádherný gól. Do 11 minuty bylo na trávníku pouze jednou mužstvo a to byli naši borci. To co se stalo od 11 minuty tohoto zápasu lze asi nazvat jak BLACK OUT, najednou jsme přestali hrát, nevím co se stalo, ale během 4 minut jsme dostali 5 gólů a celkově jsme tedy utkání prohráli 5-3. Ale asi to tak mělo být a určitě to klukům pomohlo začít zase hrát fotbal.

SK Solnice – FK Kolín 5:0 Branky : Šťovíček 2, Kunc, Plocek , Cvejn

Ke čtvrtému zápasu jsme nastoupili proti Kolínu, opět na přírodní trávě a čekali jsme jestli kluci nepovedený závěr utkání s Jabloncem hodí za hlavu a budou hrát svůj fotbal a skutečně na hřiště nastoupilo úplně jiné družstvo, které chtělo za každou cenu vyhrát a tím potěšit své fanoušky, kteří s nimi cestovali do dalekého Jablonce a odčinit tím svůj nepovedený závěr předchozího zápasu, po zápase s Jabloncem si trenéři lehce promluvili s fanoušky ohledně fandění aby to nebylo kontraproduktivní. Kluci toto utkání zmákli na jedničku a nechali tak zapomenout a předchozí zápas, v tomto utkání jsme byli jednoznačně lepší a pouze naše střelecká nemohoucnost nás připravila o lepší výsledek.

SK Solnice- Bohemias Praha 1905 3-0 Branky : Šťovíček , Cvejn , Gajda

Do posledního zápasu jsme nastupovali proti pražské Bohemce a již bylo jasné, že postoupíme do osmifinalové skupiny a budeme hrát o celkové 1-12 místo. Ale jelikož se započítávaly i výsledky s postupujícími, tak kluci aby měli body museli Bohemku porazit. Kluci vstoupili do utkání bojovně a makali jeden za druhého, bohužel jsme naši převahu opět nemohli dlouho gólově vyjádřit, ale naší trpělivou hrou jsme pokračovali a hráli to, co kluci umí a čekali jsme, kdy to přijde, kdy dáme první gól a nakonec se náš Matylda utrhl, utek obránci a dal první uklidňují gól pro naše barvy a toto utkání jsme zvládli a postoupili se třemi body do osmifinalové skupiny, Jablonec měl 4 body, Bohemians 1 bod a my 3 body. Po tomto utkání byla pauza na oběd. Po pouze na nás čekali neméně zvučná jména . Meteor Praha, Sparta Praha , FK Pardubice.

Osmifinále skupina A

SK Solnice – Meteor Praha 4-1 Branky: Cvejn 2x, Štovíček 2x

Po cca 1 a půl hodině jsme opět kluky ustrojili do "pracovního" a šli pokračovat v započaté práci, první soupeř v osmifinalové skupině byl Meteor Praha. Opět jsme, ale už naposledy, nastoupili na umělé trávě, po dobrém obědě kluci makali a měli více ze hry, ale bohužel celý turnaj nás doprovázela nepřesná koncovka, strašně jsme se na gól nadřeli a těch šancí bylo neskutečně, ale i tak kluci makali a hráli svůj fotbal podpořený skvělým gólmanem Štěpou – neboli Sejtem, který v důležitých momentech předvedl vždy super zákrok a kluci se na něj mohli spolehnout, že i když se něco nepodaří, tak tam je další člen týmu, který sice góly nedává, ale je pro kluky neskutečně důležitý. Po 15 minutách jsme vyhráli a připsali si důležité 3 body do osmifinalové tabulky.

SK Solnice –AC Sparta Praha  1-0 Branka: Plocek

Do dalšího zápasu jsme nastoupili proti borcům z Letné, proti slavné Spartě. Myslím, že kluci se maličko lekli kdo že to proti nim vlastně stojí na hřišti, chvilku jim trvalo než pochopili, že to jsou právě borci ze Solnice, kteří můžou být první, kdo Spartu na tomto turnaji porazí. Po prvních třech minutách vzájemného oťukávaní se začal hrát fotbal nahoru a dolu a dovolím si tvrdit, že jsme byli více než vyrovnaným soupeřem Sparty, bohužel ale již mnohokrát zmiňované nepřesné zakončení  nás stálo mnoho sil, znovu a znovu míče vybojovat a postupovat na branku, když Myšák po jednom z vyhraným soubojů vystřelil na branku všichni přítomní fanoušci tlačili míč do branky, ale bohužel bylo to pouze břevno, které Spartu zachránilo od prvního gólu, trpělivou hrou plnou důrazných a tvrdých soubojů jsme klukům věřili že góla dají a nakonec v 11 minutě si Vendis navedl míč na svoji levačku a nechytatelnou bombou rozvlnil síť sparťanské branky. Kluci dále makali na 110 % a nedávali soupeři mnoho prostoru. V tomto utkání byli všechni fanoušci solnických borců v transu a myslím, že to byl pro všechny nezapomenutelný zážitek, když rozhodčí v 15 minutě ukončil zápas a kluci odcházeli ze hřiště jako vítězové.

Solnice – FK Pardubice 3-1 Branky Cvejn 2x, Štovíček

Do posledního zápasu s Pradubicemi jsme na základě dalších výsledků skupiny nastupovali s tím, že když FK Pardubice porazíme budeme ve finále celého turnaje. Kluci samozřejmně nic nevěděli abychom je ničím nezatěžovali. Před zápasem lehce sprchlo a kluci nastoupili do posledního zápasu s našim již tradičním soupeřem a od první minuty jsme makali naplno, dlouho se hrál vyrovnaný fotbal, ale co my jsme na tomto turnaji neproměnili to bylo neskutečné. Po velkém závaru před naší brankou za stavu 0-0 kluci s vypětím všech sil ubránili velkou šanci Pardubic a po odraženém míči postupoval Domča sám na brankáře soupeře a počínal si jako naprosto legendární fotbalista Pelé, kdy s naprosto chladou hlavou svoji levačkou poslal kluky do vedení, potom se kluci uvlonili a přidali ještě dvě branky a toto vítězství nás posunulo do finalé celého turnaje !!!

Finále

SK Solnice – SC Xaverov  0-2

Do finalé jsme nastoupili proti soupeři v 16 hodin kdy kluci byli na pokraji svých sil, ale morálně jim to nedalo, alespoň plni odhodlání nastoupili k poslednímu zápasu na turnaji. Bohužel vstup do utkání se nám vůbec nepovedl a po první minutě jsme prohrávali 0-2 . Kluci ale zbraně nesložili a bojovali dál, makali a prali se o míč, podstupovali další a další souboje, ze kterých vycházeli vítězně, ale bohužel nebyli jsme schopni vstřelit kontaktní gól, dalších 14 minut finále jsme byli jednoznačně lepším mužstvem a věřím tomu, že kdybychom kontakní gól dali, že s výsledkem ještě něco uděláme, ale bohužel tentokrát jsme zase trefovali konstrukci branky, ve finalé 3x !!! a nebo jsme trefili dobře postaveného brankáře. Po závěrečném hvizdu bylo na klucích vidět velké zklamání a dětské slzy v očích, ale jasně jsme klukům řekli že pro nás jsou vítězové oni !!!!!

Po společném pokřiku a poděkování našim skvělým fanouškům se šlo na předávání cen a nikdo z přítomných moc nechápal, když pořadatel řekl, že na druhém místě je SK Solnice !!!!! a to jsme si ještě domů odvezli individuální cenu v podobě nejlepšího gólmana celého turnaje, kterým se nestal nikdo jiný než naše SEJTO – Štěpa Hlavsa, který za přispění celého mančaftu dostal za celý turnaj pouze 10 gólů za 135 minut hry !!!!   Nejlepším hráčem našeho týmu byl vyhlášen Vendis Plocek. Po vyhlášení a společné koupeli v tamních sprchách jsme znovu nabrali směr do Solnice a všichni jsme spokojeně odjížděli domů.

Kluci, všem patří velká pochvala za Vaše výkony a reprezentaci klubu, za Vaše chování a dodoržování pravidel přístupu k tréninkům a všemu ostatnímu co je s tím spojené, sami vidíte, že když tvrdě makáte, tak to není jen tak, ale že se můžete rovnat i se špičkami v mládežnických kategoriích.

fotogalerie: gajdafotbal.rajce.idnes.cz/29.5.2016_Turnaj_Jablonec_nad_Nisou/

videoreportáž: fkjablonec.cz/tv_strelnice.asp?id=CNKR4-RFHvM

VÝSLEDKY JNCM 2016.pdf (996966)

Děkuji všem rodičům za dopravu a fandění na turnaji a pochopení proč jsem zakázal buben a trumpety J Snad mně to předseda odpustí.