20.02.2016 Choceň ročník 2009

kompletní fotogalerie: gajdafotbal.rajce.idnes.cz/20.2.2016_Turnaj_Chocen/

 

Sobotní turnaj v Chocni.

S sobotu 20.02.2016 jsme jeli na další zimní turnaj, tentokrát do Chocně, bohužel to bylo po našich jarních prázdninách a kluci neměli tréninky a byli jsme sami zvědavi jak se to promítne na jejich účinkování, turnaje se celkově zúčastnilo 8 mužstev, rozdělených do dvou skupin po 4, na tento turnaj jsme bohužel zase neodjížděli kompletní vinou chřipkové epidemie a jarních prázdnin a proto dostali možnost další kluci ukázat co natrénovali a co jsou schopni na hřišti předvést. Do skupiny jsme dostali následující soupeře: Horní Jelení, FK Pardubice , FK Česká Třebová, druhá skupina byla ve složení Choceň , Libchavy , Polička, Sruby.

 

 

SK Solnice – Horní Jelení    2-0 Branky: Koráb , Gajda

K prvnímu zápasu jsme nastoupili proti soupeři, se kterým jsme se střetli úplně poprvé, kluci do zápasu nastoupili s tím, že se snad nemůže nic stát a už od první minuty tohoto zápasu jsme vytušili jakým směrem se tento turnaj bude vyvíjet, absolutně nic kluci nedělali co jsme si řekli a hlavně ani to co umějí .

 

SK Solnice – FK Pardubice  0-1

V druhém zapase nás čekal již tradiční soupeř z města perníku, se kterým se potkáváme skoro pravidelně na zimních turnajích a tentokrát byli kluci z Pardubic po 13 minutách utkání šťastnější a vyhráli 1-0, po tomto utkání jsme si s klukama sedli v kabině a všechno jsme si vyříkali jak dál budeme pokračovat a co děláme špatně.

 

SK Solnice – FK Česká Třebová 3-0 Branky Plocek 2, Matuška 

Do posledního zápasu jsem šli s tím, že se naše hra po promluvě maličko zlepší a zase to bude to, na co jsme zvyklí, hra šla maličko nahoru, ale nejsme schopni v útoku podržet míč a ani ty nejvyloženější šance nejsme schopni proměnit, jediným světlým okamžikem tohoto utkání je, že se našel další střelec a tím byl David Matuška, který dal svůj první gól na velkém turnaji. Touto výhrou jsme postoupili do semifinále.

 

SK Solnice – Sokol Libchavy  0-0 – pokutové kopy 2-1 Branky : Šťovíček , Gajda

Do semifinále jsem nastoupili proti Libchavám, kde máme výborné vztahy jak s hráči, tak i s rodiči... fotbal už byl maličko lepší, ale soupeř na nás byl dobře připravený a nebyli jsme se schopni pořádně dostat do šancí a když jsme se již dostali, tak prostě nejsme schopni dát gól, co my nedáme za šance to bylo v sobotu neuvěřitelné, ale musím říct, že kluci a děvče z Libchav hrají dobrý a kvalitní fotbal a dovolím si tvrdit, že to bylo takové finále, protože to co se dělo na hřišti a hlavně v hledišti, kde oba tábory fanoušků svým povzbuzováním hnali své kluky dopředu, toto se kolikrát nevidí ani v první lize! Tímto děkuji oběma táborům fanoušků za skvělou a hlavně přátelskou atmosféru. Ani jeden z kluků co byli na hřišti před takovou kulisou nikdy nehráli. V základní hrací době gól nepadl a tak na řadu přišly penalty, ve kterých jsme byli šťastnější a postoupili jsme do finále turnaje .

 

SK Solnice – Horní Jelení   0-0 pokutové kopy 0-2 nedali Gajda ,Plocek  

Ve finále jsme nastoupili znovu proti klukům z Horního Jelení, zase jsme měli více ze hry a opět nejsme schopni dát gól, celou dobu máme utkání pod kontrolou, ale všechno nám dlouho trvá a soupeř nám nedá nic zadarmo a tak na řadu přišly opět pokutové kopy, které jsme tentokrát nezvládli a ve finále jsme prohráli a soupeř byl šťastnější.

 

Nejužitečnějším hráčem za naše družstvo na tomto turnaji byl zvolen Péťa Kunc.

 

Nejlepším hráčem celého turnaje byl pořadateli zvolen hráč našeho družstva Venda Plocek.                       

 

Z turnaje jsme odjížděli  se smíšenými pocity, i když si někdo může říct, že druhé místo je dobré, nám nejde o to kolikátí jsme, i kdybychom byli poslední, ale kluci hráli to co umějí a to co děláme na trénincích, tak bychom byli spokojenější, doufám, že to bylo pouze odrazem toho, že kluci netrénovali a někdo byl ještě minulý týden nemocný, je potřeba opět najet na tvrdý tréninkový proces včetně domácích cvičení a přístupu k turnaji a k tréninkům.     

 

Miloš Gajda- trenér

 

NOMINACE: Plocek, Kunc, Šťovíček, Zimmer, Koráb, Matuška, Štěpán, Gajda