1.5.2016 Kosmonosy

V neděli 01.05.2016 jsme si upravili originál Máchova Máje a přeložili jsme ho do naší společné řeči s našimi borci :)

Bylo pozdní ráno – první máj –
ranní máj – to pro nás byl pouze fotbalu čas.
Fanoušků a trumpet zval ke kopané v Kosmonosech hlas,
kde vítězstvím chtěli jsme vyslyšet jejich hlas...

kompletní fotogalerie: gajdafotbal.rajce.idnes.cz/1.5.2016_Turnaj_Kosmonosy/

A zúčastnili se prvního venkovního turnaje v dalekých Kosmonosech. Na turnaji byli tři skupiny po 6 týmech. Ze skupiny se dle pořadí postupovalo do skupin o umístění, kde v každé skupině byly 3 týmy, hrálo se 1x 14 minut. Do Kosmos jsme odcestovali již brzy ráno, ale kompletní i v sobotu zraněným gólmanem Štěpou a s novou posilou v solnickém dresu - Dominikem Cvejnem, který velmi dobře mezi kluky zapadl a podílel se velkou měrou na perfektním výsledku nedělního turnaje. Turnaj byl velmi kvalitně obsazen, jak družstvy, tak i osobnostmi českého fotbalu, na turnaji byl i bývaly český reprezentant Milan Baroš, jehož syn Patrik obléká dres pražské Slavie. Kluci po příjezdu do Kosmonos a „převlečení do pracovních pomůcek“ okoukli místní areál a soupeře, které mám los pořadatelů určil do skupiny B.  Sellier a Bellot Vlašim, FK Pardubice, SK Slavia Praha , FK Viktorka Žižkov, Tj Sokol Libiš – která bohužel na turnaj nedorazila a naši borci SK Solnice, to bylo složení skupiny B. Ve skupině A z velkých jmen FC Hradec Králové, FK Dukla Praha, Ve skupině C České Budějovice, SK Jičín.

 

Sestava : Štěpán Hlavsa , Dominik Cvejn , Šimon Štěpán, Petr Kunc, Matěj Šťovíček, Václav Plocek , Adam Jenček , Michal Gajda

 

Výsledky ve skupině

SK Solnice – FC Sellier a Bellot Vlašim 6-2   Branky: Šťovíček 2x ,Gajda 2x, Plocek , Štěpán

SK Solnice – FK Pardubice  3-0     Branky: Štěpán , Cvejn, Gajda  

SK Solnice – SK Slavia Praha 8-2  Branky: Šťovíček 3x, Cvejn 2x, Jenček, Plocek, Gajda  

SK Solnice – FK Viktoria Žižkov 5-1 Branky: Cvejn, Šťovíček, Kunc, Jenček , Gajda

 

Skupinu jsme vyhráli bez ztráty bodu, kluci celkově v základní skupině hráli dobrý a agresivní fotbal plný přihrávek a osobních soubojů, kliček, prosazení se 1 na 1, postupně se rozstřílel Dominik Cvejn a ukázal se jako opravdová posila, bohužel ani i přes dosažené výsledky jsme nebyli spokojeni s posledním zápasem s Viktorkou Žižkov, kde to byla strašná bramboračka, tak jsme zase chlapce museli důrazným rozhovorem a malou slovní bouřkou dostat zpět na zem a začít zase od začátku makat. Vítězstvím v posledním zápase jsme stvrdili postup  do finálové skupiny kde na nás čekali vítězové skupin A a C.

 

Výsledky ve finálové skupině

 

SK Solnice – FC Hradec Králové 4-0 Branky: Gajda 2x, Cvejn , Šťovíček

SK Solnice – České Budějovice  7-0 Branky : Gajda 4x, Plocek 2x, Šťovíček

 

Po slovní bouřce kluci nastoupili k prvnímu utkání finálové skupiny proti FC Hradce Králové a bylo na nich vidět, že to opravdu pomohlo a zase se hrál fotbal, na který jsme od kluků již zvyklí a tvrdě a nekompromisně první utkání vyhráli a čekal nás poslední soupeř na turnaji z dalekých Českých Budějovic a jelikož v prvním zápase Budějovice porazili Hradec, bylo jasné, že kdo vyhraje poslední utkání finálové skupiny bude i vítězem celého turnaje, to co se dělo před nástupem obou mužstev bylo neskutečné, už jsme nějaký turnaj s kluky absolvovali, ale aby cca 40 dospělých lidí z obou táborů fandilo  troubili na  „vuvuzely“ a do toho kotelníci bubnovali na bubny, to jsme ještě nezažili, ale naši borci absolutně s chladnou hlavou nastoupili k poslednímu zápasu a tvrdě šli za posledním vítězství v turnaji, od první minuty měli kluci jasně míč na svých kopačkách a perfektně toto utkání zvládli a nenechali nikoho na pochybách kam že pojede pohár za první místo, po 14 odehraných minutách byl výsledek jednoznačný 7-0 pro borce ze Solnice !!!! Poté se čekalo na vyhlášení výsledků, kluci si navlékli na krk zcela zaslouženě zlaté medaile, k tomu dostali pohár za první místo v 18 člené konkurenci a šlo se na společné fotografování.

 

Neužitečnějším hráčem SK Solnice byl zvolen Dominik Cvejn.

 

Kluci, pro všechny z Vás velká pochvala jak za vystupování na turnaji, za chování, reprezentaci klubu a je vidět, že jste perfektní mančaft!!! Teď už nás zase čekají další tréninkové jednotky kde budeme postupně odstraňovat naše nedostatky, které byly na turnaji k vidění a další tvrdou prací se budeme posouvat dopředu. Našemu fanklubu děkujeme za vytvoření domácího prostředí pro kluky a dopravu na turnaj a perfektní dodržování námi společně nastavených pravidel.        

 

Miloš Gajda -- trenér