4.06.2016 Český Dub

   V sobotu 4.6.2016 jsme opět vyrazili na sever, tentokrát na 6. ročník prestižního turnaje Zelencup junior 2016 do Podještědského sportovního areálu v Českém Dubu, pořadatelem turnaje  je bývalý slavný ligový fotbalista Luděk Zelenka.  

   Obsazení mužstev potvrzovalo nejvyšší prestiž turnaje, čekali na nás opět soupeři nejzvučnějších jmen: AC Sparta Praha, FC Slovan Liberec, FK Mladá Boleslav, FK Jablonec, Bohemians Praha 1905, SFC Opava, Fotbalová akademie Petra Voříška, FC Slavoj Olympia Bruntál, FK Kolín, FK Viktoria Žižkov a FK Čáslav.

 

   Po příjezdu do areálu a přivítaní s místním maskotem Zeldou se šlo do kabiny, kde kluci nafasovali pracovní oblečení a šlo se na slavnostní nástup všech týmů na hrací plochu, po přivítaní přímo ředitelem turnaje Luďkem Zelenkou se šlo na povinné fotografování s maskotem Zeldou i s Luďkem Zelenkou, kluci po povinných fotografiích do alb a do tisku se již se všude přítomných  fotografů chtěli zbavit a konečně hrát fotbal, jak bylo od kluků prezentováno, přijeli jsme hrát fotbal nebo se fotit? J  Pozdější vstávání v kombinaci s dobrým počasím a super prostředím areálu nalilo našim borcům hned od začátku energii do těla.

 

SK Solnice- FK Čáslav  8-1     Branky: Šťovíček 4x, Cvejn 2x, Štěpán 2x  

 

V prvním zápase na nás čekal soupeř z Čáslavi, důraznou, rychlou a kombinační hrou jsme zvládli vstup do turnaje, Matylda povolil ruční brzdu své střelecké lokomotivy a soupeře jsme jednoznačně přehráli výsledkem 8:1.

 

 

SK Solnice – FC Slavoj Olympia Bruntál  4-2     Branky: Štěpán 2x, Plocek, Gajda

 

V druhém zápase proti nám nastoupil tým z Bruntálu, klukům se po prvním zápase trochu vytratila jistota z kopaček, v tom směru, že jsme nemohli dát gól, šancí bylo snad na dva zápasy, ale i přesto jsme zápas dotáhli do vítězného konce.

 

 

SK Solnice – FK Jablonec 4-4     Branky: Gajda 3x, Štěpán

 

   Ve třetím zápase jsme se střetli s týmem Jablonce, byl to boj se vším všudy! K vidění bylo mnoho náročných fyzických soubojů, kluci se byli jako lvi, fanoušci hnali svoje borce dopředu mohutným povzbuzováním, po několika individuálních chybách jsme inkasovali zbytečné branky, ale jsme na začátku fotbalové kariéry kluků a prostě tohle se stává, i chyby přicházejí a je pouze potřeba s i z toho vzít ponaučení, ale všichni makali na plné obrátky a konečný výsledek 4:4 byl pro obě strany spravedlivý.

 

 

SK Solnice – FK Mladá Boleslav 11-1     Branky: Štěpán 4x, Šťovíček 4x, Cvejn 2x Gajda

 

Další zápas proti nám nastoupil tým z Mladé Boleslavi, kluci plnili svoje úkoly, probudili se střelečtí zabijáci vepředu a s jasnou převahou na své straně jsme soupeře přehráli 11:1. Na klucích bylo vidět, že si turnaj užívají na plné pecky a myslím, že realizační tým společně s fanoušky taky…

 

 

SK Solnice – FC Slovan Liberec bílá  14-1     Branky: Gajda 5x, Štěpán 3x, Šťovíček 3x, Cvejn 2x, Plocek

 

   Po dobrém obědě kdy se kluci ukázali, jako již po několikáté, jako super parta, spolu pěkně poobědvali, všichni hráči byli trenéry namasírováni a doplnili energii do dalších zápasů.

 

   Rozehrané borce plné energie čekal v pátém zápase fyzicky menší soupeř z Liberce, odbrzděný vagón nešel zastavit, kluci předvedli kombinační hru, akce 1 na 1, zápas skončil po brankostroji 14:1 v náš prospěch.

 

SK Solnice – SFC Opava  12-0     Branky : Šťovíček 3x, Gajda3x, Štěpán 2x, Plocek, Cvejn, Kunc, Trnka

 

   V předposledním zápase ve skupině s Opavou jsme jednoznačně dominovali ve všech herních aspektech, borci se fotbalem bavili, to co předváděli, to bylo neskutečné… i přihlížející nezaujatí diváci se fotbalem bavili, k vidění byly nádherné akce a kombinace, to bylo to, co nás v tomto zápase zdobilo, v tomto zápase zaznamenal svou první branku na velkém turnaji i „Trny“, Tome, jen tak dál makat na sobě a bude to super. Po 14 minutách jsme odcházeli ze hřiště jako vítězové a zaslouženě se radovali z výsledku 12:0.

 

SK Solnice – AC Sparta Praha 1-1     Branky: Štěpán

 

   V posledním zápase skupiny nás čekal soupeř z Letné, byla to makačka, vedro a únava se projevila na našem herním projevu, i přesto kluci dali do zápasu všechno! Rychlostí a bojovností jsme se soupeři více než rovnali, ale i přesto jsme prohrávali 0:1, kluky to semklo snad ještě více, bojovali ze všech sil a naprosto zaslouženě srovnali na konečný výsledek 1:1.

 

   V rámci perfektně zorganizovaného turnaje proběhlo i losování o 2 lístky na ligů mistrů na Bayern Mnichov, při nástupu na tribunu proběhlo zhodnocení šancí na výhru ze strany našeho kouče Mourinha cosi o 28 milionům ku jedné J, světe div se, při vylosování mužstva SK Solnice nám vyběhl úsměv na tváři a při vylosování Míši naprostá panika JJJ  no a Mourinho kroutí hlavou asi doteď jak je to možné a stále to nechápe  J

 

   Po sečtení výsledků ve skupinách bylo jasné, že nás čeká…

  

   …finále…

 

SK Solnice – FC Slovan Liberec modrá  2-1     Branky : Cvejn, Gajda      

 

   Do posledního zápasu borci vletěli namotivovaní částečným zklamáním z prohraného finále z minulého týdne, atmosféra rovnající se velkému derby, fanoušci obou mužstev fandili na plné obrátky a plíce…  Kluky tato bouřlivá atmosféra vůbec nesvázala, otřískaní z absolvovaných turnajů měli jistotu na kopačkách, fotbalovostí a důrazem přehrávali svého soupeře, ale bohužel nemohli jsme dlouho svoji převahu vyjádřit gólově, za stavu 1-0 po přihrávce od Vendise postupoval Matylda sám na gólmana, ale byl sražen soupeřovým obráncem a následovala penalta, myslím že první na celém turnaji, míč si na značku pokutového kopu postavil Míša, ale bohužel se netrefil !!! ale kluky to snad ještě více namotivovalo a po dalším faulu na naše rychlé útočníky si postavil Domča míč a svoji neomylnou levačkou nás poslal do zaslouženého 2 brankového vedení. Soupeř už stačil pouze korigovat na 2-1 a výsledkem 2:1 ve svůj prospěch kluci dotáhli turnaj do vítězného konce! Chvilku z toho rozum stál, nám z realizačního týmu, organizátorům a možná i klukům samotným, ale výbuch radosti přehlušil vše!!! Mohli jsme slavit… a užívat si vítězství na super turnaji, který byl perfektně po organizační stránce a zvládnutý, skvělé zázemí a skvělá parta pořadatelů.

  

   Kluci, já nevím sám co bych k tomu všem měl napsat, další neskutečná sobota, která byla zas a opět z Vašeho podání neskutečná, jste jedna obrovská rodina a super kluci, kteří i když se nedaří, dokáží zamakat, jeden za druhého, navzájem si pomáháte, fandíte a takhle to kluci má být, pro nás pro všechny jste naprosto super borci. Kluci, doufám, že budete i dál pokračovat v perfektním přístupu k tréninku, k tvrdé práci na trénincích a budete i nadále takto skvělá parta. Rodičům děkuji za dopravu na turnaj a skvělé povzbuzování a vzájemný respekt, i když v tom druhém zápase se Vám to maličko vymklo J, ale opravdu tím klukům nepomůžete, věřte tomu J.

   Kluci, za celý realizační tým Vám chceme poděkovat za super výkony v celé jarní části této sezóny, teď už zbývá Vám popřát pěkný zbytek školního a školkového roku, užijte si krásné prázdniny, naberte hodně energie ať můžeme dále pokračovat v naší společně započaté práci.

kompetní fotogalerie: gajdafotbal.rajce.idnes.cz/3.6.2016_Turnaj_Cesky_Dub_Zelenka_cup/

oficiální stránky turnaje: zelencupjunior.cz/rocnik2016/rocnik-2009-a-mladsi/

 

Václav Plocek a Miloš "Mourinho" Gajda