19.11.2016 GRYF CUP 2009 (Zarow - Polsko)

V sobotu 19.11.2016 jsme se zúčastnili prvního halového turnaje v této zimní sezóně a nezačínali jsme u nás v republice, ale dle slibu z AUTO SAS CUPu jsme zajeli do polské Swidnice, kde na nás čekali pouze polská družstva, pro kluky to bylo zase malé zpestření když nikomu nic nerozuměli. Do Polska jsme odjížděli s menšími obavami, že se jedná o první halový turnaj, tak jsme sami nevěděli jak na tom jsme. Po příjezdu na nás čekala moderní velká hala, ale malé branky o rozměrech 3x2 metry a 10 soupeřů rozdělených do dvou skupin, první dva postupovali do semifinále a zbylá tři mužstva již hrála pouze o umístění. V naší skupině nás postupně čekali následující soupeři: Gokis Žarov , Orlik Klodzko, Uks Bielawianka a domácí Gryf Swidnica, hrací doba byla velmi krátká 1x 10 minut.

Sestava: Hlavsa, Bolehovský, Gajda, Plocek, Štěpán, Šťovíček, Kunc, Zimmer, Trnka

Utkání ve skupině

SK Solnice-Gokis Žarov                8-0 Branky: Štěpán 3x, Gajda2x, Trnka, Šťovíček, Plocek

SK Solnice- Orlik Klodzko            2-0 Branky: Šťovíček, Štěpán

SK Solnice- Uks Bielawianka       6-0 Branky : Trnka 2x, Štěpán, Šťovíček, Bolehovský, Gajda

SK Solnice- Gryf Swidnica           4-1 Branky : Gajda 3x, Plocek

Semifinále

SK Solnice- AP Dzierzoniów       2-1 Branky : Štěpán, Plocek

Po vyhrané skupině jsme postoupili do semifinále, kde jsme dostali soupeře AP Dzierzoniów, v zápase byli jednoznačně lepší, ale naší střeleckou nemohoucností jsme soupeři stále dávali šanci na úspěch a bohužel soupeř toho využil kdy z jediného výletu před naši branku skóroval 2 minuty před koncem, ale kluci ukázali naprostý klid v nohách a Venda Plocek minutu před koncem rozhodl o zaslouženém postupu do finále.

Finále

SK Solnice – Gryf Swidnice    3-0  Branky: Gajda, Štěpán , Bolehovský

Do finále jsme znovu dostali domácí Gryf, ale v tomto zápase již kluci nechtěli nechat nic náhodě a od první minuty zamkli domácí před jejich brankou a zaslouženě si došli pro vítězství v celém turnaji.

A to jsme v družstvu měli ještě dvě velké osobnosti turnaje: nejlepšího brankáře Štěpu Hlavsu, který za 60 minut hry dostal pouze dva góly a nejlepšího hráče celého turnaje Vendu Plocka. Po vyhlášení výsledků jsme se vydali na cestu domů s pohárem a zlatými medailemi. Tento turnaj nám ukázal kde nás tlačí bota a že v hale je jiný povrch než tráva, na tomto musíme ještě hodně zapracovat, občas jsme působili špatným pohybem bez míče a chyběla nám tam větší agresivita, na kterou jsme od kluků již zvyklí, na tom musíme zapracovat. Jinak děkujeme klukům za vzorné chování a dobrou reprezentaci klubu a rodičům za domácí prostředí, ale pozor rodiče pouze fandí nekoučují. Děkuji rodičům za dopravu na turnaj.