10.12.2016 Choceň

V sobotu jsme odjížděli k dalšímu halovému turnaji do Chocně kde nás čekali zase jiní soupeři, se kterými se moc nepotkáváme a tak jsme byli zvědavi na konfrontaci s jinými mužstvy. Bohužel s námi neodcestoval Venda Plocek jelikož ho sklátila rýma a kašel a tak byl povolán náhradník Péťa Kunc kde se rodiče dozvěděli o nominaci cca 3 hodiny před turnajem a naprosto bez problému splnili to co se očekává od někoho kdo je veden jako náhradník na turnaj. Turnaje se zúčastnilo 8 družstev, které byly rozděleny do dvou skupin a následně se hrálo o umístění.

My jsme dostali do skupiny Českou Třebovou, Choceň B , Sruby druhá skupina byla Choceň A , Libchavy , Lanškroun , Letohrad . Hrálo se 1x 13 minut.

Sestava: Hlavsa Štěpán , Zimmer Daniel , Kunc Petr, Trnka Tomáš , Šťovíček Matěj , Štěpán Šimon , Gajda Michal

Do prvního zápasu s Českou Třebovou kluci nastoupili v 14 hodin a maličko jsme se obávali naší poobědové siesty, ale tentokrát  se nic takového nekonalo a kluci od první minuty na turnaji ukázali, že budou makat naplno a  úvodní zápas zvládli, i když musím uznat, že Česká Třebová hrála velmi dobře, rychle, důrazně a po zásluze skončila v celkovém účinkování na turnaji na 3 místě. V dalším zápase nás čekal celek Srubů kde jsme nastoupili proti klukům, kteří byli velmi dobře fyzicky vybaveni, ale borci od první minuty nasadili svoje tempo a po 13 minutách si zaslouženě připsali další body do tabulky, v posledním zápase s Chocní B si kluci vyzkoušeli hodně kliček a nahrávek a některé akce byly opravdu velmi povedené. Po sečtení výsledků jsme postoupili do semifinále z prvního místa .

Základní skupina

SK Solnice – Česká Třebová  7-1 Branky: Zimmer 2x , Kunc , Štěpán , Šťovíček , Trnka ,Gajda

Střely: 11-1

Do semifinále postoupil z druhé skupiny celek Libchav, po opatrném začátku z obou dvou stran kluci přidali na agresivitě a rychlosti a začali soupeře mačkat před jejich vlastní brankou a šli si pevně za tím, že si chtějí zahrát finále, po 13 minutách bylo jasné, že finále hrát budeme.

Finále

SK Solnice – Choceň A   5-1  Branky: Štěpán 2x, Trnka 2, Gajda

Střely: 13-4

Do fiále kluci dostali domácí celek Choceň A a kluci nažhavení kvalitní a dynamickou rozcvičkou vlétli do zápasu jako uragán a než se soupeř stačil nadechnout, tak obdržel dva góly, byla to hodně ledová sprcha pro domácí borce, kteří hráli dobrý fotbal a hlavně ten fotbal chtěli hrát, nebyla to žádná nakopávaná, myslím, že do finále po zásluze postoupili opravdu dva nejlepší týmy, které v sobotu v Chocni hráli.

Po odehrání finálového utkání a sečtení výsledků a střelců branek kluci nastoupili na celkové vyhlášení celého turnaje. Po sečtení branek bylo jasné, že nejvíce branek na turnaji vstřelil hráč SK Solnice, který na svých zádech nosí číslo 10 a tím není nikdo jiný než Šimon Štěpán, který po perfektní hře celého mužstva zatížil konto soupeřů 12 brankami a dále byl trenéry zvolen nejužitečnějším hráčem mužstva SK Solnice Tomáš Trnka .

Děkuji klukům za celkový přístup na tomto turnaji kde se nám podařilo vyvarovat chyb z prvních dvou zápasů minulého týdne a kluci od začátku hráli v rychlém tempu, žádný míč nebyl ztracený a hlavně jsme již začali používat i to, co se učíme v tréninku, k vidění bylo vidět hodně pěkných fotbalových momentů, ale samozřejmě tam byly i chyby, které je potřeba odstranit aby se neopakovaly. Rodičům děkuji za dopravu a podporu v hledišti .