05.03.2016 Jaroměř ročník 2009

Zlatá sobota v Jaroměři 

V sobotu 05.03.2016 jsme vyrazili na další turnaj naší halové sezóny, tentokrát do krásné a moderní haly do města Jaroměře, kde nás čekal vrchol naší halové zimní sezony turnaj o putovní pohár starosty města Jaroměře . Konečně jsme doléčili všechny chřipky a  nachlazení a odjížděli jsme na turnaj kompletní a plni očekávání, jak se bude klukům dařit po tvrdých trénincích v hale, zda to co trénujeme kluci předvedou i na place s velmi kvalitními družstvy, které nás čekaly v Jaroměři, zase se jednalo o velká a zvučná jména nejen hradeckého, ale i pardubického kraje a do toho naši borci ze Solnice. Turnaj byl rozdělen do dvou skupin po 5 družstvech, kdy složení bylo následující .

 

Skupina A                               Skupina B

MFK Trutnov                         FK Pardubice     

FC Hradec Králové               FK Chlumec nad Cidlinou

TJ Dobruška                           TJ Sokol Třebeš

MFK Nové Město                  FK Jaroměř   

SK Polička                                SK Solnice

 

Ve skupinách se hrálo systémem každý s každým a dle umístění ve skupině se hrálo o celkové umístění, takže i malé zaváhání bylo hned potrestáno a již nebylo možno kde případné klopýtnutí napravit,  čas zápasu byl 1x10 minut hrubého času, takže kluci museli  hned od první minuty jet na 100 %.   

 

Naše sestava : Brankář Hlavsa Štěpán a dále Plocek Václav, Kunc Petr, Štěpán Šimon, Jenček Adam, Pišl Jakub, Šťovíček Matěj, Gajda Michal.  

 

Solnice – Chlumec nad Cidlinou  2-0  Branky: Štěpán 2

V první zápase na nás čekal soupeř, se kterým jsme se utkali úplně poprvé a nevěděli jsme sami jak to bude vypadat a hlavně se jednalo o úvodní utkání a bylo důležité hlavně dobře vstoupit do turnaje . Ze začátku zápasu kluci moc sami nevěděli jak na to, ale postupně opadla nervozita a měli jsme utkání pod kontrolou, ale bohužel první a uklidňující gól dlouho nepřicházel a musím říct, že soupeř byl velmi houževnatý a podal velmi dobrý výkon, ale i tak jsme se gólově prosadili a kluci utkání dovedli do vítězného konce, kdy naše oba góly vstřelil již snad konečně na dlouho zdravý Šimon Štěpán.

 

Solnice – Třebeš 6-0 Branky Šťovíček 3, Štěpán , Kunc , Gajda

Ve druhém zápase se již projevila rozehranost kluků  a do utkání vletěli hned od první minuty, vzali míč na svoje sálovky  a udávali v tomto zápase tempo hry, soupeře k ničemu nepustili a zejména Matylda po palubovce lítal, že to nikdo nechápal co na hřišti předváděl a přidal tak zaslouženě další hattrick do již své bohaté fotbalové kariéry. Za tento zápas zaslouží všichni borci pochvalu! Takto si představujeme přístup a výkony v zápasech.           

 

Solnice – FK Pardubice  4-1 Branky Štěpán 2, Plocek , Šťovíček

Do třetího zápasu jsme šli proti soupeři, se kterým hrajeme stále a tyto zápasy jsou vždy ozdobou halových turnajů a dovolím si tvrdit, že to je vždy takové malé finále, i když se hraje třeba i ve skupině, jelikož se oba mančafty již opravdu hodně znají, ať trenéři nebo kluci, tak i přesto jsou tyto zápasy velmi kvalitní a určitě přínosem pro obě družstva. Do utkání jsme vstoupili maličko bojácně a jakoby se kluci ze začátku něčeho báli a brzy pochopili že není čeho a začal se hrát super fotbal z obou stran, kdy jsme šli do vedení 2-0 poté soupeř snížil na 2-1 a zase se na chvíli hra odehrávala před brankou soupeře, ale po naší chybě soupeř získal míč a postupoval sám na našeho gólmana Štěpu . Štěpa se připravil na soupeře a brilantním zákrokem, kdy aplaudovala celá hala, šanci soupeře zlikvidoval a po zásluze to byl muž zápasu. Poté jsme přidali ještě dvě branky a utkání již dovedli do vítězného konce.

 

Solnice – Jaroměř  8-0 Branky: Plocek 3, Kunc 2, Gajda 2, Jenček

Do posledního zápasu ve skupině jsme šli proti domácí Jaroměři po hodině pauzy od posledního zápasu. Kluci neponechali nic náhodě a od začátku šli za svým cílem v tomto utkání zvítězit a vyhrát skupinu a tudíž bojovat o příčky nejvyšší na tomto kvalitně obsazeném turnaji. V utkání jsme dominovali a zaslouženě zvítězili nad domácím družstvem, kde kluci s fotbalem opravdu začínají a jejich herní kvalita se projeví později. Po tomto zápase bylo jasné, že kluci skupinu vyhráli a pouze jsme čekali s kým se utkáme o vítězství v turnaji, kdo vyhraje druhou skupinu.

     

Finále

Solnice – MFK Trutnov 2-0  Branky Štovíček , Plocek

Ve finále proti nám stál soupeř velmi zvučného jména MFK Trutnov, který měl neuvěřitelnou diváckou podporu v hledišti a tak kluci hráli i proti šestému hráči. Trutnov se na turnaji prezentoval velmi kvalitní a pohlednou hrou postavenou na nejlepším střelci turnaje, ale i tak se kluci ničeho nezalekli po úvodním oťukávání kdy se hrálo zejména ve středu hřiště jsme začali soupeře více mačkat před jeho vlastní branku a po několik neúspěšných pokusech se nám nakonec přeci jen podařilo vstřelit branku naším Matyldou, který si naprosto po právu za přispění perfektních výkonů všech kluků na celém turnaji odnesl cenu pro nejlepšího hráče celého turnaje! Po vstřeleném gólu se kluci uklidnili a soupeře nepouštěli do vážnějších akcí a když dvě minuty před koncem Vendis svoji pohotovou levačkou uklidil míč k pravé tyčce soupeřovi branky už bylo vše jasné, že si kluci první místo již nenechají vzít a po závěrečné siréně mohli propuknout oslavy naplno.

 

A šlo se na vyhlášení, pořadatelé přinesli nádherné medaile, poháry a odměny pro všechny zúčastněná družstva a kluci netrpělivě čekali až na vyhlášení, jenže ještě chybělo to hlavní  a to byl putovní pohár, když ho organizátor pan Červenka přinesl  na plochu, tak kluci nevěřili co že to vlastně vyhráli, kluci dostali 20 kg a 120 cm  vysoký zlatý putovní pohár, který bude celý rok v našem oddíle.

 

Nejlepším hráčem turnaje : Matěj Šťovíček SK Solnice  

Nejlepší střelec: Vojtěch Okrouhlický MFK Trutnov

Nejlepší brankář:  Lukáš Mascali FK Jaroměř  

 

Celkové pořadí turnaje :

 

1.SK Solnice

2.MFK Trutnov

3.FK Pardubice

4.FC Hradec Králové

5.SK Polička

6.FK Chlumec nad Cidlinou

7.TJ Sokol Třebeš

8. Dobruška

9.MFK Nové Město nad Metují

10. FK Jaroměř  

  

Kluci, chceme Vám poděkovat za neuvěřitelnou sobotu, kde jste opět dokázali, jaký jste všichni do jednoho borci, to že když budete takhle tvrdě makat a to ne pouze na tréninku, ale i doma, takže výsledky přijdou, někdy je to těžké a bolestivé a sami vidíte, že to umíte a je potřeba dále a tvrdě makat, aby jste si tyhle radosti mohli zopakovat co nejčastěji. To co jsme v sobotu zažili, když jsme seděli na tribuně a vy sami jste schopni se rozcvičit a domluvit se kdo povede rozcvičku, kdy se do role trenérů tentokrát pasovali Vendis a Šíma je radost s Vámi pracovat. Kluci jen tak dál, další a poslední turnaj sezóny nás čeká 20.03. 2016 v Chrudimi a tím zakončíme halovou sezónu, takže pomalu si kupte kopačky, půjdeme ven na trávu, prosím a apeluji zejména na rodiče aby klukům koupili kopačky, které ji budou přesně !!! a ne aby měli o dvě čísla větší !!!! v tom prostě nejde hrát fotbal, to můžou mít klidně holinky !!! a jak sami víte, v nich se běhat nedá. Kdyby byl problém poradím a pomůžu.  

  

Miloš Gajda – trenér

 

 

kompletní fotogalerie: gajdafotbal.rajce.idnes.cz/5.3.2016_Turnaj_Jaromer/

 

Nominace: Michal Gajda, Šimon Štěpán, Matěj Šťovíček, Václav Plocek, Štěpán Hlavsa, Petr Kunc, Jakub Pišl, Adam Jenček

sraz v 8:00 hod před halou v Jaroměři

 

F - 6 2016.03.05 PROPOZICE.PDF (473277)
F - 6 2016.03.05 ROZPIS.PDF (212867)