26.11.2016 Pardubice

V sobotu 26.11.2017 jsme zajížděli na druhý turnaj v této zimní sezóně tentokrát do Pardubic do pěkné a moderní haly na Dašickou. Turnaj byl rozlosován do dvou skupin po 5 družstvech a následně se hrálo o umístění. Do skupiny jsme dostali následující družstva FK Pardubice A, FC Hradec Králové, Sk Vysoké Mýto , FC Žďár nad Sázavou , po 14 dnech velmi tvrdých tréninků kde kluci opravdu makají na plno jsme se maličko obávali aby se na nich neprojevila únava z náročných tréninků . Na tomto turnaji si odbyl svůj velký debut v solnickém dresu David Oberreiter pro kterého byla účast na takovém turnaji první zkušeností.

 

Sestava: Hlavsa Štěpán, Plocek Václav , Štěpán Šimon , Šťovíček Matěj , Trnka Tomáš , Oberreiter David , Jenček Adam , Gajda Michal

 

Zápasy ve skupině      

 

SK Solnice – Vysoké Mýto                6-1 Branky: Plocek 2x, Trnka 2x ,Šťovíček , Gajda

SK Solnice –Žďár nad Sázavou        5-1 Branky : Plocek 2x , Šťovíček ,Jenček , Štěpán   

SK Solnice –FC Hradec Králové       5-1 Branky : Jenček , Štěpán , Trnka , Šťovíček , Gajda

SK Solnice –FK Pardubice A             2-0 Branky : Štěpán 2x  

 

V prvním zápase nás čekal soupeř s Vysokého Mýta, se kterým jsme hráli úplně poprvé a nevěděli jsme co očekávat od tohoto soupeře a jelikož se ještě jednalo o první zápas turnaje tak jsme kluky potřebovali pořádně probudit a dostat do zápasového tempa což se podařilo a kluci úvodní zápas turnaje zvládli a připsali si zaslouženě body do tabulky, druhý zápas proti klukům ze Žďáru borci nastoupili do zápasu že se nemůže nic stát, ale stalo se a najednou jsme prohrávali 1-0 a na kluky sedla nervozita a najednou to nebyli oni, zbavovali se míče a báli se něco vymyslet, až po pokynech z lavičky se uklidnili a hráli to co umí a zaslouženě zvítězili, třetí zápas s FC Hradec Králové byl plný tvrdých, ale čistých osobních soubojů a kluci si došli pro vítězství, v posledním zápase nás čekal A tým domácích, kde naši borci i borci z Pardubic ukazovali na palubovce skvělý fotbal nahoru dolů plný nasazení , soubojů a oba divácké sektory všechny kluky na palubovce vybičovaly k maximálním výkonům, kluci tento zápas vyhráli a postoupili do semifinále z prvního místa.

 

Semifinále

SK Solnice –FK Náchod   9-0 Branky: Štěpán 5, Šťovíček 2, Trnka , Plocek

 

V semifinále nás čekal soupeř z Náchoda a kluci nenechali nic náhodě a především díky střeleckým sálovkám Šimona Štěpána bylo po třech minutách rozhodnuto kdo postoupí do finále.

 

Finále

 

SK Solnice – FK Pardubice A  2-0  Branky : Štěpán , Jenček  

 

Ve finále na nás čekal zase soupeř FK Pardubice A, který po vyhraném semifinále proti svým kamarádům, jejich B týmu, uspěl na penalty kde to vypadalo, že budou asi muset kopat i trenéři J Tento zápas byl vrcholem celého dne kde kluci z obou táborů ze sebe vymačkali ještě poslední zbytky sil a i fanouškovské tábory se v hledišti předháněli kdo bude hlasitější . Všichni kluci na palubovce i z tábora soupeře zaslouží pochvalu jak toto poslední utkání zvládli, všichni bojovali na nechali na sobě nit suchou, tyto zápasy ze soupeřem z Pardubic jsou vždy velmi kvalitní a tyto zápasy mají smysl, kluky to posouvá dále v jejich výkonosti, jen více takovýchto těžkých zápasů pro oba mančafty. I v tomto finálovém zápase kluci dokázali vstřelit dvě branky a došli si pro první místo v turnaji.

 

A šlo se na vyhlášení, kluci si navlékli na krk zlaté medaile, dostali krásný pohár a ještě jsme si domů odváželi ocenění pro nejlepšího hráče celého turnaje a tím byl zvolen v sobotu hráč SK Solnice Šimon Štěpán.   

   

Až na první 4 minuty druhého zápasu kluci makali a hráli to co jim bylo řečeno , je potřeba ale hrát všechny zápasy na plno a nemyslet si, že to půjde samo, to tak kluci prostě není , je potřeba se soustředit na svůj výkon od první do poslední minuty .Klukům děkuji za skvělé vystoupení na turnaji a reprezentaci klubu a vzorné bezproblémové chování po celou dobu turnaje.

Rodičům děkuji za vytvoření domácího prostředí na turnaji a dopravu na turnaj .

 

Miloš Gajda – trenér   

 

kompletní fotogalerie: gajdafotbal.rajce.idnes.cz/26.11._2016%2C_Pardubice/