14.01.2017 Šumperk

V sobotu 14.01.2017 jsme vyrazili na další halový turnaj, tentokrát druhým směrem od nás do města Šumperk kde na nás čekali úplně jiní soupeři, než se kterými se potkáváme na turnajích. Turnaje se zúčastnilo celkem 7 mužstev a hrálo se každý s každým 1x15 minut účastníci turnaje FK Šumperk, SK Sigma Olomouc, SK Uničov, TJ Sokol Nový Malín, FK Šternberk,  FK Letohrad, a naši borci z SK Solnice. Hrálo se v hale menších rozměrů a na házenkářské branky, ale co byla pro nás úplná novinka, tak se hrálo i mantinely, tudíž bez autových vhazování a tak hra byla velmi rychlá a dosti v tomto specifická, ale zase to bylo něco jiného a kluci se s tím museli vyrovnat jako všichni ostatní.  

 

Sestava: Štěpán Hlavsa , Šťovíček Matěj , Štěpán Šimon , Kunc Petr, Zimmer Daniel, Trnka Tomáš, Gajda Michal ,Oberreiter David

 

Do prvního zápasu jsme nastoupili proti domácímu celku FK Šumperk, v tomto zápase jsme se sžívali s halou a odlišným a rychlým fotbalem bez autů, ale soupeře jsme k ničemu nepustili a zaslouženě zvítězili 2-0, ve druhém zápase proti Šternberku na nás čekal soupeř velmi fyzicky vyspělý, ale kluci se nezalekli a důraznou a rychlou hrou toto utkání zvládli a zaslouženě zvítězili. Ve třetím zápase turnaje nás čekala SK Sigma Olomouc, tomuto zápasu nechybělo vůbec nic, perfektní nasazení, skvělá bojovnost, důrazné  osobní souboje prostě skvělá podívaná z obou dvou stran, jak naši borci, tak i borci Sigmy dokazovali, že fotbal hrát umí a míč jim není cizí, skvělý zápas z obou dvou stran, v dalším zápase na nás čekal soupeř SK Uničov, soupeř byl velmi kvalitní na balónu a fyzicky dobře připraven a v zápase šel již v první minutě do vedení, ale kluci to nechalo naprosto chladnými a znovu svoji velmi poctivou hrou soupeře mačkali na jeho půlce a po závěrečném hvizdu si připsali další body do tabulky, v dalším zápase nás čekal soupeř z Nového Malína  a tady to byl zápas … jak to nazvat, snad zápas blbec, kdy jsme dostali gól z jediné střely na branku a pak jsme soupeře zamkli před jeho brankou a otevřeli jsme si střelnici, ale bohužel jsme se nemohli dlouho trefit do černého, samá tyčka, ale viděli jsme i velmi mnoho šancí kde kluci ukazovali co všechno je možné nedat, až Péťa Kunc rozvlnil síť a pak jsme se probudili a šli pro další vítězství, v posledním zápase nás čekal FK Letohrad a tam kluci neponechali nic náhodě a jednoznačně zvítězili, v tomto zápase zaznamenal svoji premiérovou branku v dresu SK Solnice David Oberreiter – Davide velká gratulace !!! a touto brankou kluci  završili turnaj a šlo se na celkové vyhlášení výsledků.  

 

Výsledky:

 

SK Solnice – FK Šumperk  2-0    Branky: Štěpán , Trnka

Střely: 11-0

 

SK Solnice - FK Šternberk  5-1   Branky : Štěpán 3x Trnka 2x

Střely: 9-2

 

SK Solnice – SK Sigma Olomouc  5-3   Branky: Trnka 2x , Štěpán 2x, Šťovíček

Střely: 8-5   

 

SK Solnice – SK Uničov   4-2   Branky: Štěpán 2x, Šťovíček 2x  

Střely: 11-3

 

SK Solnice – TJ Noví Malín   4-1   Branky: Trnka 2x, Štěpán , Kunc  

Střely: 23-1

 

SK Solnice – FK Letohrad  9-0   Branky : Gajda 2x , Šťovíček 2x , Trnka 2x Kunc, Štěpán , Oberreiter   

Střely: 13-2

 

Po sečtení všech výsledků se kluci stali vítězi a šli si pro zlaté medaile. Nejlepším střelcem turnaje jak už to poslední dobou bývá byl vyhlášen kdo jiný než Šimon Štěpán, který uklízel míče do branek soupeřů po černé práci svých spoluhráčů na hřišti. Rodičům děkuji za dopravu a vytvoření skvělé atmosféry pro naše borce a zároveň musím i znovu zopakovat na turnajích klukům neraďte co mají na hřišti dělat, oni to ví sami moc dobře a hlavně vy ani nevíte jaké mají info od trenérů. Fanděte , povzbuzujte ale neraďte .

 

Kompletní fotogalerie: gajdafotbal.rajce.idnes.cz/14.1.2017_Turnaj_Sumperk/

 

Miloš Gajda – trenér