07.01.2017 Třebeš

V sobotu 07.01.2017 jsme odstartovali novou kalendářní sezónu roku 2017 a za mrazivého rána jsme vyrazili na turnaj do Třebše . Kluci byli na fotbal po svátcích nažhaveni a tak jsme byli zvědavi zda toto převedou i na palubovce ve velké a krásné moderní hale. Turnaje se zúčastnilo 10 mužstev SK Solnice ,FK Pardubice, TJ Svitavy, FK Vysoká nad Labem, TJ Sokol Třebeš , FC Nový Hradec Králové, FK Náchod, Dobruška, SK Vysoké Mýto, TJ Sokol Třebeš – dívky. Systém turnaje byl, že se hraje ve dvou skupinách, systémem „každý s každým“. Následuje skupina, kde si to 4. a 5. týmy ze základních skupin rozdají o konečné 7.-10. místo. Do finálové šestičlenné skupiny postoupí první 3 mužstva ze základních skupin a přenáší si vzájemné výsledky s mužstvy se kterými postoupila.

Sestava : Hlavsa Štěpán , Jenček Adam , Kunc Petr, Trnka Tomáš , Šťovíček Matěj , Štěpán Šimon ,Plocek Václav,Gajda Michal

V prvním zápase na nás čekal soupeř s Dobrušky, kluci si po dobrém výkonu došli zaslouženě pro první tři body do tabulky , v dalším zápase na nás čekal soupeř – Třebeš dívky, chlapce jsme pře zápasem poučili jakým stylem se mají k holkám chovat a hrát pouze fotbal, kluci měli respekt z holek a nikdo nechtěl na sebe vzít tu zodpovědnost po přihrávce jít do gólu, nikdo nechtěl dát gól, ale nakonec kluci pochopili, že se hraje na branky a připsali si další tři body do tabulky. V dalším zápase na nás čekali kluci z Vysokého Mýta, tento zápas jsme jasně dominovali a po třetím hattricku Šimona Štěpána ve třech jdoucích zápasech za sebou jsme brali tři body do tabulky a zde musím zmínit i o střelci poslední branky a to bylo naše sejto, Štěpán Hlavsa, který šel kopat pokutový kop a naprosto s přehledem poslal míč k levé tyčce, v posledním zápase skupiny na nás čekali borci z Náchoda kde se rodiče z Náchoda snažili svým borcům vytvořit domácí atmosféru v hledišti, ale ani naši fanoušci se nenechali zahanbit a tak se zápas hrál před ohlušující a krásnou atmosférou, kterou si všichni aktéři zápasu skvěle užívali,  kluci makali a tentokrát Matylda vzal režii utkání na svoje nohy a hattrickem toto utkání nasměroval k dalším třem bodům do tabulky.  Bohužel po tomto zápase nás čekala pauza v délce 2 hodin a 10 minut !!! a to je bohužel úděl halových turnajů, po pauze jsme nastupovali na druhý celek skupiny, to byli kluci z TJ Svitavy a bohužel toto utkání ovlivnila tato dlouhá pauza kde kluci byli líní, ospalí a chyběl tomu ten správný zápal, ale i tak jsme toto utkání zvládli a šli hrát s mužstvem SK Vysoká na Labem a tam už jsme se maličko probudili a bylo to lepší a zaslouženě jsme zvítězili a pak jsme zase měli 40 minut pauzu a čekali na poslední zápas na kluky z FK Pardubice, musím říct, že toto utkání již bylo pouze o morálu, z obou dvou stran se kluci snažili hrát, makat a běhat, ale už bylo vidět, že tam chybí ta lehkost a ten zápal, přeci jen ráno lézt z pelechu v 6.30 a poslední zápas hrát v 15.30 už bylo i na kluky moc, ale i toto utkání jsme nakonec zvládli a došli si pro zlaté medaile .

 

Výsledky:

SK Solnice – Dobruška          6-0 Branky: Štěpán 3x,Plocek 2x, Gajda

Střely: 11-0

 

SK Solnice – Třebeš              7-0 Branky : Štěpán 3x, Trnka 2x, Plocek , Kunc        

Střely: 10-0

 

SK Solnice – SK Vysoké Mýto   6-0 Branky: Štěpán 3x,Gajda 2x, Hlavsa   

Střely: 12-0

 

SK Solnice –FK Náchod   6-0 Branky : Šťovíček 3, Kunc, Štěpán , Gajda

Střely: 11-0

 

SK Solnice –TJ Svitavy   2-0 Branky : Plocek 2x

Střely 6-2

 

SK Solnice – Vysoká  3-0 Branky : Štěpán , Šťovíček , Gajda

Střely 11-2

 

SK Solnice – FK Pardubice  2-0   Branky: Gajda 2x

Střely 8-4

 

 

Nejlepším střelcem turnaje jak už to poslední dobou bývá byl vyhlášen kdo jiný než Šimon Štěpán který uklízel míče do branek soupeřů po pěkných přihrávkách od svých spoluhráčů. Kluci díky za další super sobotu, ale na dnešním turnaji bylo vidět hodně moc nedostatků, na kterých musíme hodně tvrdě makat a zase se vrátit po Vánocích k tvrdé a poctivé dřině bez toho to bohužel prostě nejde. Rodičům děkuji za dopravu a vytvoření skvělé atmosféry pro naše borce .

 

Kompletní fotogaleire: gajdafotbal.rajce.idnes.cz/7.1.2017_Turnaj_HK_Trebes/

 

Miloš Gajda – trenér