01.05.2017 Opava

Na 1. máje do Opavy… V pondělí 1.05.2017 jsme se zúčastnili velmi kvalitně obsazeného turnaje v daleké Opavě, kluci vyrazili již v neděli aby to měli se vším všudy, s noclehem, večeří, snídaní i se společným teambuldingem. Na turnaji startovala mužstva, která v kategorii U8 patří mezi špičku v republice a zastoupení mělo i Slovensko.

 

Hrálo se na hlavním stadionu SFC Opava a zázemí i kabiny jsme měli v útrobách stadionu kde kluci viděli jak to vypadá na pořádném stadionu, hrací plocha a tým organizátorů byl na špičkové úrovni a celkově turnaj měl po všech stránkách vysokou úroveň, hrálo se hřištích menších rozměrů kde kluci museli rychle tvořit a nebyl čas na nic jiného než rychle pracovat s míčem ve všech směrech a musím říct, že toto bylo velmi zajímavé a pochvala pro organizátory. Na hřišti se odehrávaly velmi rychlé a tvrdé souboje, kličky, střely, hra měla rychlý spád a kluci viděli, že to co jim říkáme (že musí rychle pracovat s míčem) tentokrát platilo dvojnásob a na hřišti nebyl čas na nic jiného.    

 

Byli jsme nalosováni do skupiny A kde na nás čekali následující soupeři FK Viktoria Žižkov, Opava A, FC Baník Ostrava, FC Trenčín. Skupina B byla složena z mužstev SK Sigma Olomouc, Opava B, MFK Vítkovice, MFK Žilina a SK Skalice       

 

Sestava: Hlavsa Štěpán, Plocek Václav,  Štěpán Šimon , Kunc Petr, Trnka Tomáš, Cvejn Dominik, Šťovíček Matěj, Zimmer Daniel, Gajda Michal

 

 

Skupina A

SK Solnice – FK Viktoria Žižkov     4-2   Branky : Šťovíček 2x, Štěpán , Gajda

SK Solnice –SFC Opava A                2-1   Branky : Štěpán , Gajda     

SK Solnice –FC Baník Ostrava        8-2   Branky : Trnka 3x, Štěpán 2x Cvejn , Plocek , Gajda    

SK Solnice – FC Trenčín                   3-4   Branky : Plocek 2x, Gajda

 

Čtvrtfinále

SK Solnice – SFC Opava B                4-0   Branky : Šťovíček , Cvejn , Plocek , Štěpán    

 

Semifinále

SK Solnice –SFC Opava A                 5-1   Branky: Štěpán  5x   

 

Finále

SK Solnice –Sigma Olomouc            1-2    Branka: Šťovíček

 

Pořadí na prvních 5 místech

 

1.Sigma Olomouc

2.SK Solnice

3.Opava A

4.Trenčín

5.FC Baník Ostrava

 

Na turnaji jsme se prezentovali dobrou hrou, k vidění bylo vidět hodně individuálních akcí i kombinací, kluci hráli dobře, ale někdy jsme  se zbytečně zbavovali míče místo toho abychom  se snažili něco vymyslet, kolikrát nám hodně dlouho trvalo než jsme  vyjeli z autu  a zbytečně jsme museli znovu dobývat branku soupeře místo toho abychom zrychlili hru a ulehčili si to,  co nás velmi sráží je naše zakončení, vypracujeme si nespočet brankových příležitostí, ale co my neproměníme to snad není ani možné, s nikým jsme herně nepropadli a ukázali jsme, že jsme schopni se zatím po všech stránkách vyrovnat špiče mládežnických týmů v kategorii U8. Tento turnaj nám ukázal v čem musíme hodně přidat a toto se budeme snažit na trénincích odstranit a pouze další dřina v trénincích nás může posunout dál. Kluky chválím za celkové vystupování a chování po celou dobu zájezdu od Opavy a rodičům děkuji za dopravu a podporu kluků.   

 

Kompletní fotogalerie:     gajdafotbal.rajce.idnes.cz/1.5.2017_Turnaj_Opava/

 

Miloš Gajda – trenér