5.12.2015 - Praha ročník 2009

Čertovská sobota v Praze

V sobotu 05.12.2015 nás čekal druhý halový turnaj, tentokrát v daleké Praze na Zličíne. Všichni jsme byli zvědaví jak to kluci zvládnou, přeci jen to pro ně byl první zájezd a turnaj mimo východočeský kraj. Po příjezdu na místo jsme si kluky domluvili pravidla na tento turnaj, kluci se protáhli po daleké cestě a šlo se do haly. Bohužel již po příjezdu bylo na dvou našich fotbalistech, Petrovi Kuncovi a Adamovi Korábovi, vidět velká únava a ta byla spojena s nastupující horečkou a tím i jejich nasazení z pohledu trenéra do zápasů muselo být minimálni, protože zdraví máme všichni jenom jedno. Turnaj byl s účastí 8 mužstev velmi zvučných jmen a hrálo se ve dvou skupinách po 4 kdy po odehrání zápasů ve skupinách se hrálo o umístění. Hrálo se 1x10 minut

SK Solnice

Sestava : Kunc Petr, Plocek Václav, Šťovíček Matěj, Štěpán Šimon, Koráb Adam, Pišl Jakub, Hlavsa Štěpán, Jenček Adam, Gajda Michal

První zápas

Doubravka – SK Solnice  0-7   Branky: Štěpán Šimon 3x Plocek Václav 3x Gajda Michal 1x

Jednalo se o důležitý vstup do turnaje jelikož zápasů ve skupině je málo, ale kluci si nepřijeli do Prahy pouze jen tak zahrát a do prvního zápasu šli plně připraveni a odhodláni udělat důležitý vstup, a ten začali s úvodním hvizdem plnit. Soupeře k ničemu nepustili a hráli svoji hru a naprosto zaslouženě zvítězili 7-0.

Druhý zápas

FC Zličín –SK Solnice  0-5   Branky : Štěpán Šimon 2x Gajda Michal 2x Šťovíček Matěj 1x

V druhém zápase nás čekal domácí tým Zličína, který byl mohutně podporován domácími fanoušky, ale i my jsme sebou do Prahy vezli početnou skupinu našich diváků a tak se hrálo v perfektní atmosféře a kluci dokázali, že toto jim vůbec nevadí a snad čím je větší randál v hale, tím více je to baví a bavili se skvěle vyhráli 5-0 a zajistili si tímto výsledkem postup do semifinále a boj o medaile.

Třetí zápas

SK Slavia Praha – SK Solnice  0-4 Branky: Štěpán Šimon 3x Plocek Václav 1x

Ve třetím a posledním zápase ve skupině na nás čekal soupeř opravdu zvučného jména SK Slavia Praha, za toto mužstvo v této kategorii nastupuje i Patrik Baroš, syn bývalého reprezentanta  Milana Baroše. Kluci nastoupili k utkání s pokorou a s velkou motivací soupeře zvučného jména porazit. Od úvodního hvizdu kluci makali a zápas měli ve své režii a pod kontrolou a soupeře takřka k ničemu nepustili a po deseti minutách zvedli vítězně ruce nad hlavu a na výsledkové tabuli svítil stav 0:4, tím výsledkem jsme vyhráli skupinu bez ztráty bodu a se skóre 16:0 a čekali jsme na výsledky druhé skupiny, s kým budeme hrát o finále.

Semifinále

Bohemias Praha 1905 – SK Solnice 0-2 Branky: Gajda Michal 1x Plocek Václav 1x

V semifinále jsem dostali dalšího soupeře zvučného jména a tím byli klokani Vršovic Bohemias Praha 1905 . Kluci byli naprosto odhodlaní že se v Praze chtějí zahrát finále a svého soupeře

porazit. Dlouho jsme se nemohli střelecky prosadit zejména díky tvrdé hře, kterou soupeř praktikoval, ale kluci makali, bojovali a soupeře se nebáli, ba naopak ještě víc přitlačili a začali hrát také do těla, po dalším faulu na Vendu Plocka – který má bouli na hlavě ještě teď, se k přímému kopu postavil Michal Gajda a tvrdou střelou po zemi k tyči potrestal tento faul a šli jsme zaslouženě do vedení, od této chvíle jsme převzali hru, kluci více zrychlili, nahrávali si aby nedostali nakopáno a "housličkami" v poslední minutě jsme si potvrdili otevřenou cestu do finále!

Finále

Sokol Stodůlky – SK Solnice 0-3 Branky: Gajda Michal , Štěpán Šimon , Plocek Václav

Do finále jsme kluky namotivovali a kluci do posledního puntíku splnili co jsme jim řekli a šli za svým cílem rozšířit svoji domácí medailovou sbírku o další cenný kov a další pohár kterým rozšíří

klubovou sbírku. Toto utkání se nám dlouho nedařilo dát gól, stále jsme útočili a bušili do soupeře, který míče jenom odkopával a nebyl schopen nic jiného, než se bránit a kluci trpělivě hráli svoji hru a nepanikařili a gól přeci jen přišel, když se střelecky prosadil Michal Gajda a odstartoval pomalu vítězství na turnaji, další góly pak přidali Venda Plocek a Šimon Štěpán a po závěrečné siréně letěli ruce vzhůru a šlo se slavit, nechyběl ani tradiční pokřik a poděkování skvěle fandícím rodičům a šlo se pro zlaté medaile a pohár pro vítěze.

Turnaj jsme vyhráli a bez ztráty bodu při celkovém skóre  21-0.

Nejlepším hráčem turnaje za mužstvo SK Solnice byl zvolen Matěj Šťovíček.

Děkuji všem klukům za perfektní chování, bojovnost a nasazení se kterým na tento turnaj přijeli a zaslouženě ho vyhráli.

Rodičům děkuji za dodržovaní stanovených pravidel, za dopravu a fandění při zápasech.

6. Účastníci turnaje:

Skupina A : 1, FA AZ Praha, 2, Sokol Stodůlky 3, AFK Slavoj Podolí, 4, Bohemians Praha 1905

Skupina B : 1, SK Slavia Praha, 2, FC Zličín, 3, SK Solnice, 4, SK Senco Doubravka

7. Věková kategorie: Turnaje se zúčastní hráči  narození  po 1.1.2009 a mladší, max. počet hráčů 12

8. Startovné: Každé družstvo uhradí startovné ve výši 1700,- Kč v hotovosti před zahájením turnaje.

Pořadatel  hradí z tohoto startovného veškeré výdaje spojené s organizací turnaje (náhrady rozhodčím, poplatek za halu, ceny a.p.)

9. Předpis turnaje:

a) Hraje se systémem dle rozpisu.

b) Hraje se podle pravidel kopané a soutěžního řádu, pokud tyto propozice nehovoří jinak.

c) Hrací doba 1 x 10 minut. Přestávka mezi zápasy maximálně 1 minuta. Žádáme všechna zúčastněná mužstva, aby přesně dodržovala časový pořad turnaje a byla včas připravena k utkání.

d) Počet hráčů: 1 brankář + 4 hráči v poli.

e) Úprava pravidel:

- brankář uvádí míč do hry pouze rukou a to tak, že míč musí dopadnout na vlastní polovině hřiště, nebo se ho musí dotknout některý s hráčů v poli (při porušení pravidla se nařizuje PVK ze středové čáry ve prospěch soupeře).

- brankář může hrát rukou v brankovišti, hra rukou mimo brankoviště se trestá přímým kopem, osobní trest se neuděluje.

- žlutá karta - vyloučení 2 minuty (bez náhrady, při obdržení gólu ukončení trestu), červená karta - vyloučení do konce utkání + 5 minut bez náhrady (při obdržení gólu ukončení trestu) a stop v dalším utkání, je-li vyloučeno více hráčů, uplatní se kritérium odložených trestů

- střídá se v nepřerušené hře v označeném prostoru střídaček, nejprve hráč musí opustit hrací plochu, pak smí nastoupit střídající hráč (při střídání mimo vyznačený prostor a při vyšším počtu hráčů na hrací ploše bude hráč, který pravidlo porušil napomenut ŽK a bude nařízen PVK z místa kde byl míč)

- všechny volné kopy jsou přímé.

- dotkne-li se míč stropu, hra se naváže autovým vhazováním.

- pro navázání hry je zavedeno pravidlo 5 sekund, je-li nedodržen časový limit postupuje se takto:

- aut se zahrává pouze nohou a to buď přihrávkou, nebo vyvezením míče

- při provedení volného kopu - provádí volný kop soupeř

- při rozehrání míče brankářem - provede soupeř kop z rohu

- při pokutovém kopu se časový limit neuplatňuje

- při nedodržení vzdálenosti (3m) při rozehrání PVK se hráč trestá napomenutím ŽK

- vzdálenost zdi při přímém kopu 3 metry.

- pokutový kop ze značky 7 metrů.

- pokud je zahrána malá domů, brankář ji smí chytit rukama.

- pokud brankář vyveze míč z brankoviště, lze tento zahrát přes půl.

10. Vybavení hráčů: Každý hráč musí být na utkání vybaven předepsanou výstrojí, včetně chráničů holení,  sálové obuvi se světlou podrážkou.

11. Hodnocení výsledků:

O konečném umístění rozhoduje nejvyšší počet dosažených bodů, dále vzájemné utkání,

brankový rozdíl, větší počet vstřelených branek.

12. Rozhodčí:

Rozhodčí zajistí na základě požadavku pořadatele obsazovací úsek Komise rozhodčích PFS.

Schválená náhrada za celý turnaj 500,- Kč.

13. Ceny:

První tři mužstva obdrží pohár a medaile, ostatní mužstva diplomy a drobné ceny, vyhlášení nejlepšího hráče z každého týmu

UPOZORNĚNÍ: pořadatel si vyhrazuje právo změn, dojde-li k neočekávaným událostem.