Stříbrná sobota v České Třebové

Sestava
Brankář: Kunc Petr
Hráči do pole: Plocek Václav, Šťovíček Matěj, Štěpán Šimon, Gajda Michal, Dušek Martin, Petera Jakub

V sobotu 28.2.2015 jsme se mladší přípravkou zúčastnili dalšího halového turnaje, tentokráte v České Třebové.

Na turnaj jsme odjížděli kompletní, bez jakýchkoliv problémů. I zde nás čekali soupeři zvučných jmen - hrálo se systémem každý s každým.

Choceň
Mohelnice
FK Česká Třebová A
FK Česká Třebová B
Sokol Libchavy

V prvním zápase jsme narazili na tým z Mohelnice. Soupeř byl pro nás velkou neznámou, jelikož jsme se s ním střetli vůbec poprvé. Jednalo se o náš první zápas v turnaji, což je velmi důležité vzhledem k celému vývoji turnaje. A musím konstatovat, že i když jsme byli celý zápas jednoznačně lepší, tak nám k naší obvyklé hře chybělo více lehkosti a nasazení. A za to jsme byli potrestáni vyrovnávací brankou soupeře 2 minuty před koncem utkání. Zápas tedy skončil smírně 1-1. Jedinou branku našeho týmu vstřelil Šimon Štěpán.
   V dalším zápase jsme nastoupili proti soupeři z Libchav. I v tomto zápase jsme byli lepším týmem a výhra 4-0 byla naprosto zasloužená, když se o branky podělili Venda Plocek 2, Šimon Štěpán a Michal Gajda.
   Ale stále to nebyla ta hra, kterou jsme chtěli aby kluci hráli. Chyběl pohyb a větší nasazení.
   V dalším zápase nás čekal domácí B-tým České Třebové. V tomto utkání se kluci již maličko rozehráli a bylo to o trochu lepší co se týká bojovnosti a nasazení. Výhra v poměru 4-0 byla zcela zasloužená, o branky se podělili Michal Gajda 2, Šimon Štěpán a vlastní gól soupeře.
   V dalším zápase jsme nastoupili proti favoritu turnaje Chocni. Toto utkání bylo ozdobou celého turnaje. Oba týmy hrály naprosto fantastický fotbal, šance se střídali na obou stranách. Bohužel nám chybělo štěstíčko - Kuba Petera šel dvakrát sám branku, ale neproměnil. A otřepané pravidlo nedáš-dostaneš se opět potvrdilo, rozhodující branku jsme dostali minutu před koncem. Ale v tomto zápase i přes prohru nelze klukům nic vytknout, makali opravdu naplno.
   V posledním zápase nás čekal soupeř z České Třebové A. Kluci byli odhodláni přetavit poslední zápas na turnaji ve vítězství, které by zaručovalo celkově druhé místo. Od první minuty byla vidět zarputilost a odhodlání solnických borců mít zápas plně ve své režii a již po 30 vteřinách se tato skutečnost začala naplňovat. Po faulu v pokutovém území na Šimona Štěpána se kopal pokutový kop, který proměnil Michal Gajda. A od té doby měli kluci utkání pevně v rukách. O další branky se podělili Šimon Štěpán 2 a Michal Gajda 3. Po závěrečném hvizdu svítil na ukazateli výsledek 5-1 v náš prospěch.
   A čekali jsme na sečtení výsledků - skončili jsme na krásném 2. místě při skóre 14:2, a to jsme v družstvu měli ještě nejlepšího hráče celého turnaje Michala Gajdu!
   Kluky chválím za perfektní přistup k turnaji a k výkonům, ale i k celkovému chování na turnaji. Rodičům děkuji za dopravu a fandění při zápasech.