Choceň 14.2.2015

sobota 14.2.2015

Stříbrná sobota aneb turnaj v Chocni

Sestava
Brankář: Kunc Petr,
Hráči do pole: Plocek Václav, Šťovíček Matěj, Štěpán Šimon, Gajda Michal, Dušek Martin, Jakub Petera

   V sobotu 14.02.2015 jsme se s mladší přípravkou zúčastnili halového turnaje v Chocni.
Na tento turnaj jsme byli nominováni na poslední chvíli, jelikož pořadatelům odpadl tým Lanškrouna. Na turnaj jsme odjížděli již s kompletním hráčským týmem, kluci se stačili doléčit z chřipky, všichni byli zdraví a odhodlaní uhrát co nejlepší výsledek. Tak jsme se vydali směr Choceň, kde na nás čekali následující soupeři:

Choceň A
Choceň B
TJ Sokol Tatenice
FK Česká Třebová
Jiskra Ústí nad Orlicí

   V prvním zápase jsme narazili na soupeře z Tatenic. Soupeři byli o hlavu vyšší než naši hráči, ale ukázalo se, že výška nehraje roli. Kluci makali co to šlo a vítězství 1-0 bylo naprosto zasloužené. Jedinou branku tohoto zápasu vstřelil Šimon Štěpán.
   V dalším zápase jsme nastoupili proti domácí Chocni A. Kluci šli do zápasu posíleni o výhru z prvního zápasu. Utkání to bylo naprosto vyrovnané, ale bohužel se od nás odvrátilo štěstí, když jsme nastřelili tyčku. Přestože jsme byli více než vyrovnaným soupeřem domácímu týmu, tentokrát to na výhru nestačilo a prohráli jsme 2-0.
   V dalším zápase nás čekal soupeř z Ústí nad Orlicí. Zde to byla zase ta hra, kterou kluci umí a bojovnost a zarputilost přinesla své ovoce. Vítězství 2-0 bylo naše a 3 body do tabulky taky. Oba góly vstřelil pozdější nejlepší střelec turnaje Šimon Štěpán.
   V dalším zápase jsme nastoupili proti domácímu B týmu Chocně. I v tomto zápase jsme byli lepším týmem a vstřelili dva góly. Zvláště ten první z přímého kopu ze vzdálenosti 8 metrů vstřelil Michal Gajda, když vymetl všechny pavouky v pravém horním rohu branky. Druhý gól dal opět Šimon Štěpán.
   V posledním zápase nás čekal soupeř z České Třebové, kluci ze sebe vymačkali poslední zbytky sil a v utkání jednoznačně dominovali. Na výsledkové tabuli po ukončení zápasu byl výsledek 7-0, když se o branky podělili Michal Gajda 3, Šimon Štěpán 2, Kuba Petera a Venda Plocek po jednom gólu.
A čekali jsme na sečtení výsledků a doufali jsme, že se snad postavíme na bednu vítězů. A bedna z toho opravdu byla - skončili jsme na krásném 2. místě při impozantním skóre 12:2. A to jsme v družstvu měli ještě nejlepšího střelce turnaje Šimona Štěpána!
Takže v sobotu jsme si domů do Solnice vezli druhé místo a nejlepšího střelce turnaje!

  Opravdu musím kluky pochválit za perfektní přistup k turnaji, k výkonům ale i k celkovému chování na turnaji. Rodičům děkuji za dopravu a fandění při zápasech.

Výsledky a střelci
1. utkání Solnice –Tatenice 1-0 B: Štěpán
2. utkání Solnice –Choceň A 0-2
3. utkání Solnice – Ústí nad Orlicí 2-0 B: Štěpán 2
4. utkání Solnice – Choceň B 2-0 B: Štěpán, Gajda
5. utkání Solnice – Česká Třebová 7-0 B: Gajda 3, Štěpán 2, Plocek, Petera

zleva nahoře: Šťovíček, Gajda, Štěpán, Petera,
zleva dole: Plocek, Dušek,
ležící Kunc

 

kompletní fotogalerie: gajdafotbal.rajce.idnes.cz/14.2._2015_Chocen_-_mladsi_pripravka/