Závěrečný halový turnaj v Libchavách

Sestava
Brankář: Kunc Petr,
Hráči do pole: Plocek Václav, Šťovíček Matěj, Štěpán Šimon, Gajda Michal, Dušek Martin, Jakub Petera

V neděli 08.03.2015 jsme se mladší přípravkou zúčastnili posledního halového turnaje této zimy.

Na tento turnaj jsme odjížděli kompletní, ovšem ne zcela v pořádku - konkrétně Venda Plocek sobotu trávil v posteli s podezřením, že ne vše je OK. V neděli ale hlásil, že jede, že chce být s klukama.
   Ale tento turnaj to nebyl ten Venda, kterého všichni známe když je naprosto zdráv. A bohužel po pondělní návštěvě lékaře se potvrdilo, co nikdo nechtěl slyšet – zánět středního ucha a ulehnutí do postele. Touto cestou všichni přejeme rychlé uzdravení a brzký návrat na fotbalový trávník zpět mezi kluky.

Našimi soupeři tentokrát byli:

Sokol Libchavy A
Sokol Libchavy B
FK OEZ Letohrad
Ústí nad Orlicí

V prvním zápase jsme se postavili proti domácímu družstvu Libchavy B. Utkání jsme zvládli se vším všudy. Tentokrát dostali i více prostoru kluci, kteří nejsou v zápasech tak vytěžováni a i s jejich přispěním jsme toto utkání zvládli a vyhráli jsme 6-0, když branky dali Gajda 4 a Štěpán 2.
   V dalším utkání jsme nastoupili proti favoritu turnaje FK OEZ Letohrad a tady jsme zase poznali jak je spravedlnost „slepá“. V utkání jsme šli do vedení zásluhou Kuby Petery, který proměnil samostatný únik a pohodlně uklidil míč do soupeřovy branky. Stále jsme byli lepším družstvem a poločas vyhráli 1-0. I v druhém poločase jsme byli lepším týmem, ale bohužel v tomto zápase trefit branku se nám prostě nedařilo a přišel trest v podobě vyrovnávacího gólu na 1-1. Nadále jsme hráli svoji hru, ale druhý gól ne a ne dát, a jak již je naším zvykem, v poslední minutě zápasu po rohovém kopu a nedůrazu před naší brankou jsme bohužel dostali druhý gól a toto utkání jsme prohráli 2-1.
   Třetí utkání na nás čekal domácí tým Libchavy A. I v tomto utkání jsme nemohli trefit míč mezi tři tyče, byli jsme sice lepším družstvem ve všech směrech, ale kýžený gól ne a ne přijít. Kluci makali, dřeli, ale sami nevěděli, jak kulatý „nesmysl“ dostat do brány. Kluci nevynechali jediný souboj a rvali se o to domácí tým, který měl velkou podporu fanoušků, porazit. A nakonec se díky přístupu kluci dočkali a vyhráli jsme 2-0, když obě branky vstřelil Michal Gajda.
   V posledním zápase halových turnajů této zimy jsme měli soupeře z Ústí nad Orlicí. Kluci chtěli poslední zápas v hale zvládnout a to se také podařilo. Od první minuty jsme hráli naši hru a soupeře jsme drželi v dostatečné vzdálenosti od branky Péti Kunce, který obdržel na tomto turnaji pouze 2 branky!!! První gól v tomto utkání vstřelil Šíma Štěpán a od tohoto momentu bylo jasné, kdo získá druhé místo na posledním halovém turnaji. Další branku přidal Kuba Petera a závěrečný účet na turnajích uzavřel kdo jiný než Šimon Štěpán nechytatelnou bombou k pravé tyči a bylo rozhodnuto - zase vezeme stříbro do Solnice!!!
   Čekali jsme na sečtení výsledků a náš propočet se potvrdil - skončili jsme na krásném 2. místě při skóre 12:2.
   Nejužitečnějším hráčem Solnice byl zcela po zásluze zvolen náš brankář Péťa Kunc, který si toto ocenění naprosto zasloužil za všechny zimní turnaje.
   Nejlepším hráčem celého turnaje byl dle trenérů ostatních týmů hráč našeho družstva SK Solnice Michal Gajda.
   Co napsat na závěr: nezbývá než všem klukům poděkovat za perfektní reprezentaci klubu SK Solnice, jak za výkony, ale i za chování na zimních halových turnajích. Až na pár odřených a spálených kolen, loktů a něco málo dětských slz v očích kluků jsme tyto zimní turnaje zvládli perfektně. Zde se ukázalo, že pouze tímto přístupem kluků k tréninkům a k zápasům jsou schopni se posunout ve fotbalovém růstu dál a sami vidí, co je potřeba se ještě naučit a co zlepšovat - kluci jen tak dál! Děkuji všem rodičům za dopravu, podporu a fandění na zimních turnajích.