Opočno 24.1.2015

sobota 24.1.2015, Opočno

Sestava:
Dušek Martin, Kunc Petr, Plocek Václav, Petera Jakub, Štovíček Matěj, Štěpán Šimon, Hlavsa Štepán, Gajda Michal

Výsledky a střelci:
1. utkání: Solnice – Dobruška 1-3 B: Štěpán
2. utkání: Solnice – Nové Město 2-0 B: Petera 2x
3. utkání: Solnice – Dobruška 1-4 B: Gajda
4. utkání: Solnice – Nové Město 5-0 B: Gajda 3, Plocek 2

   V sobotu 24.1.2015 jsme se poprvé zúčastnili s naší mladší přípravkou (ročník 2009) halového turnaje v Opočně. Z původně plánovaných čtyř účastníků turnaje se s naším družstvem střetli dvoukolově pouze soupeři z domácí Dobrušky/Opočna a Nového Města nad Metují, jelikož družstvo Týniště n.O. se omluvilo z důvodu nemoci.
   Vzhledem k tomu, že to byl úplně první výjezd mladší přípravky do cizího prostředí mimo naší tělocvičnu ve Skuhrově n.B., jsme odjížděli s obavou, jak to kluci zvládnou ve velké hale proti starším ročníkům 2008. Jelikož turnaje ročníků 2009 ještě nejsou na tuto zimu pořádány, tak se již teď měříme se starší kategorií - ročník 2008.
   K prvnímu utkání jsme nastoupili proti Dobrušce. Kluci začali ve velkém tempu a byli více než vyrovnaným soupeřem Dobrušky, která měla ve svém týmu opravdu velmi dobře rostlé a vysoké hráče. Ale ani to klukům nevadilo a bojovali a makali, bohužel toto utkání jsme prohráli výsledkem 3:1. Když jsme ke druhému utkání nastoupili proti Novému Městu, kluci již věděli, co se od nich chce a začali naplno využívat velký prostor haly, soupeře jednoznačně přehráli a zvítězili 2:0.
   K dalšímu zápasu jsem nastoupili opět proti Dobrušce a kluci byli odhodlaní jim porážku z prvního utkání vrátit. Opět se začalo ve velkém tempu a kluci se zaslouženě dostali do vedení 1:0. Bohužel tento výsledek jsme neudrželi a po velkém boji prohráli 4:1, ačkoliv výsledek neodpovídá předváděné hře. K poslednímu zápasu jsme nastoupili opět proti Novému Městu a toto utkání kluci zvládli na jedničku. Po jednoznačném průběhu jsme vyhráli 5:0 a celkově jsme tedy obsadili druhé místo.
   Kluci se nezalekli soupeřů ve většině o rok starších a fyzicky vyspělejších. Za necelé tři hodiny odehráli 80 minut fotbalu!
Opravdu musím kluky pochválit za perfektní přístup k turnaji, k výkonům, ale i k celkovému chování na turnaji. Rodičům děkuji za dopravu a fandění při zápasech.

kompletní fotogalerie: gajdafotbal.rajce.idnes.cz/24.1._2015_Opocno_-_mladsi_pripravka/