Choceň 12.4.2015

neděle 12.4.2015

Nedělní odpoledne v Chocni

Sestava
Brankář: Petr Kunc,
Hráči do pole: Václav Plocek, Matěj Šťovíček, Šimon Štěpán, Michal Gajda, Martin Dušek, Jakub Petera

   V neděli 12.04.2015 jsme s mladší přípravkou zavítali do Chocně, kde jsme se zúčastnili prvního venkovního turnaje na umělé trávě.
   Na tento náš úplně první venkovní turnaj jsme odjížděli s vědomím, že venku jsme toho kvůli klimatickým podmínkám moc nenatrénovali a věděli jsme, že to bude pro kluky první střetnutí s umělou trávou. Velké branky, větší hřiště a mnoho dalších aspektů, se kterými se kluci ještě za svoji krátkou fotbalovou kariéru nesetkali. A tak jsme byli sami plní očekávání, jak to kluci zvládnou.
   Na turnaji jsem opět narazili na soupeře zvučných jmen, byly dvě skupiny po třech a poté se hrálo ihned o umístění, každý zápas v délce 2x12 minut.

Obsazení turnaje
Choceň 2008
Choceň 2009
SK Holice
FC Hlinsko
Horní Jelení

   Do skupiny jsme dostali domácí Choceň 2009 a FC Hlinsko.
   V prvním zápase jsme narazili na domácí hráče Chocně 2009. Po ospalém začátku utkání, kdy se kluci ještě rozkoukávali co vlastně všechno ten míč dělá na trávě, bez nasazení a bez boje jsme první poločas vyhráli 1:0. Po důrazném rozhovoru v poločasové přestávce se kluci vrátili zpátky na plac a už to zase byla ta hra, na kterou jsem si již zvykli a již musí být naprosto automatická. Přidali jsme v bojovnosti, v rychlosti i v důrazu a po závěrečném hvizdu byl stav na ukazateli 4-0 v náš prospěch, když o branky se podělili 4 hráči a hlavně svoji první branku na všech turnajích vstřelil Martin Dušek, nutno podotknout, že nemuselo zůstat pouze u jedné.
   V druhém zápase jsme narazili na družstvo FC Hlinsko a tady již i začátek byl takový, jaký by měl být vždy. Hned od začátku kluci vzali otěže zápasu do "svých nohou" a zápas měli pod kontrolou. Maličko se již začala ukazovat kombinace, kterou chceme aby kluci hráli, ale stále je vidět, že nám ještě hodně věcí chybí po přechodu z tělocvičny na venkovní trávník. Po závěrečném hvizdu byl výsledek 4-0 pro SK Solnice, když všechny branky vstřelil Michal Gajda za perfektní podpory a bojovnosti celého mančaftu.
   Tímto výsledkem jsem vyhráli skupinu a čekali jsme na finálového soupeře, který vzešel z druhé skupiny, a to bylo družstvo domácích - Choceň ročník 2008.
   Vstup do finálového utkání se nám povedl. Po rozehraném rohovém kopu, kdy Venda Plocek našel před brankou Šimona Štěpána, který nekompromisně zavěsil k pravé tyči domácí svatyně, jsme se ujali vedení 1-0. Po vstřelené brance jakoby se kluci lekli, že můžou vyhrát, a naprosto nepochopitelně přestali hrát, čehož domácí o rok starší borci využili a dostali se do vedení 2-1. Od té doby se začal hrát fotbal, který se musel všem divákům líbit, souboje rameno na rameno, nasazení, rychlost - prostě vše, co k modernímu fotbalu patří, ukazovali borci obou dvou mančaftů. Kluci byli jak vyměnění, makali a nechtěli to domácím nechat. A to přineslo zasloužené vyrovnání brankou Michala Gajdy na 2-2. Do konce utkání již další branka nepadla a tak o vítězi musely rozhodnout penalty.
   Kopalo se 5 penalt. Pro kluky to bylo úplně poprvé kdy se museli s tímto poprat a vyrovnat. Jelikož soupeři byli o rok starší, byli schopni penalty kopat pod břevno naší branky a tím penaltový rozstřel a i zápas vyhráli. Ale vůbec ničemu to nevadí, alespoň víme, co dále a lépe musíme trénovat.
Musím vyzdvihnout výkon Péti Kunce, který se při penaltách ničeho nezalekl a jednu penaltu skvěle chytil !!!!
   Kluky chválím za perfektní přistup k turnaji a k výkonům, ale i k celkovému chování na turnaji. Rodičům děkuji za dopravu a fandění při zápasech, kde maminky našich borců byly jednoznačně nejlepší ve fandění, hlavně při finálovém zápase.

Výsledky a střelci
Solnice –Choceň 2009 4-0 B: Štěpán, Plocek, Gajda, Dušek
Solnice –FC Hlinsko 4-0 B: Gajda 4
Solnice – Choceň 2008 2-2 B: Štěpán, Gajda (penalty proměnili Gajda, Štěpán, nedali Plocek, Petera, Šťovíček)

kompletní fotogalerie: gajdafotbal.rajce.idnes.cz/12.4._2015_Chocen/#