28.05.2016 Dobruška

V sobotu 28.05.2016 jsme zajížděli k dalšímu přátelskému turnaji do Dobrušky , kde na nás čekala postupně následující družstva: domácí Dobruška , Červený Kostelec , Rychnov nad Kněžnou hrálo se každý s každým 2x10 minut. Jelikož druhý mančaft jel na turnaj do Jablonce tak tento turnaj vedl Roman Koráb s Davidem Matuškou, kluci díky za výpomoc určitě ji ještě využijeme o do budoucna.

Sestava:  Zelinka Jan , Pišl Jakub, Trnka Tomáš , Koráb Adam , Zimmer Daniel , Matuška David, Matuška Lukáš, Kodytek Jan

Solnice – Dobruška  6:2  Branky: Trnka 4x, Koráb , Kodytek

Dobrý výkon celého mužstva, perfektní práce obrany a brankáře a  k tomu střelecká efektivita. Bylo vidět fotbalové myšlení, nahrávky, vyvážení míče z obrany, přihrávky a hlavně vysoká produktivita střelby. Plnění úkolů na jednotlivých pozicích – obránci opravdu zodpovědně bránili a útočníci stříleli branky, brankář bez zmatků a chyb zakládal útočné akce – prostě vše tak, jak jsme si před výkopem řekli.

Solnice – Červený Kostelec 2:1 Branky: Koráb, Trnka

Za tento zápas kluci zaslouží velkou pochvalu, úplně odlišný zápas. Byl to prostě fyzicky náročný boj s množstvím osobních soubojů.

Maličko nás uklidnil gól v poslední minutě 1.poločasu. I přes vyrovnání mužstvo makalo, dodržovalo pokyny herního projevu a výběru místa a odměnou byla 2 vítězná branka. Stínem utkání bylo zranění našeho hráče Adama Korába.

Solnice – Rychnov n. Kn.  2:3 Branky: Matuška David, Trnka

Do tohoto zápasu jsme museli bohužel nastoupit bez Adama Korába. Do pole zbylo pouze 6 hráčů a to se projevilo jako rozhodující faktor. I když kluci makali, v 2.poločase začali ubývat fyzické síly. Celý zápas jsme byli lepším celkem, soupeř byl  stále o branku pozadu, ale bohužel jsme si asi vybrali veškerou střeleckou štěstěnu v předchozích zápasech. A soupeř  vsítil rozhodující gól v posledních sekundách tohoto utkání. Bylo vidět jak kluci hrozně chtěli, ale v tomto utkání to bylo častokrát na úkor plnění svých povinností na jednotlivých postech, začali se nám vytvářet hloučky, chyběla přihrávka a zapomínalo se bránění. Ale i z takových zápasů se dá najít dobré ponaučení z chyb do dalších bojů.

Jinak celkově velká pochvala všem hráčům, vidím každotýdenní zápasové  zlepšování výkonů  díky poctivému přístupu k  tréninku. Věřím, že pokud kluci  budou nadále pracovat stejně tak nám rostou další dobří a kvalitní hráči.

Děkuji všem  rodičům za dopravu a podporu. A až ještě někdy maličko ubereme na „fandění“ – určitě to bude ještě větší přínos pro kvalitní hru našich malých borců...

fotogalerie: gajdafotbal.rajce.idnes.cz/29.5.2016_Pratelak_Dobruska/