15.04.2017 Dobruška

V sobotu 15.04.2017 jsme vyrazili na první kolo krajského přeboru mladší přípravky do Dobrušky, kde na nás čekal domácí tým a tým Třebechovic.  

 

Solnice zelená  Jenček Adam, Koráb Adam, Oberreiter David, Cvejn Dominik, Šťovíček Matěj, Zimmer Daniel, Gajda Michal

 

SK Solnice zelená  - SK Třebechovice B     14-0    Branky: Šťovíček 5 , Gajda 3x , Oberreiter 2x, Koráb 2x , Cvejn , Zimmer

SK Solnice zelená – SK Třebechovice A       5-1    Branky: Gajda 3x , Šťovíček , Cvejn

 

SK Solnice zelená  - Dobruška B                    5-4    Branky: Šťovíček 2x, Koráb , Cvejn , Gajda

SK Solnice zelená – Dobruška A                    3-5    Branky: Šťovíček , Cvejn , Gajda

 

 

V prvním dvojzápase na nás čekal tým Třebechovic a kluci do utkání vstoupili velmi dobře byli jsme všude dříve , byli jsme rychlejší lepší ve hře 1na 1 i v kombinaci vyhrávali jsme osobní souboje , ale bohužel co musíme zlepšit je lepší řešení brankových situací kdy kolikrát zbytečně  nejsme klidní a řešíme to špatně ale na tomto zapracujeme . V dalším dvojzápase nás čekal velmi kvalitní tým Dobrušky složený z hráčů ročníku 2008 a musím říct že toto byl dvojzápas kterému nic nechybělo z obou dvou stran, důrazná ale naprosto férová hra z obou dvou stran perfektní souboje při hře 1na 1 kombinace , střelba, rychlost atd.  za co musím kluky pochválit je to že i když jsme se dostali po tlak tak jsme se to snažili řešit fotbalově a ne se míče za každou cenu zbavit a to je to co chceme ne míče odkopávat ale něco vymyslet a míče nezbavovat , udělat kličku i když jsem napadán dostat se z toho sám a v hlavě něco vymyslet jakou kličku mám použít atd . toto já od kluků chci a proto bych byl rád aby i někteří rodiče neřešili výsledek kolik to je kolik gólů jsme dostali atd. toto je momentálně až na druhém místě a pro rozvoj kluků není výsledek vůbec směrodatný, pro mě je výsledek to že kluci udělají novou kličku kterou se učí na tréninku něco sami vymyslí snaží se soupeře nějak překvapit něčím co trénujeme atd .

 

Miloš Gajda – trenér

 

 

Solnice bílá: Hlavsa, Bolehovský, Štěpán Š., Trnka, Kunc, Plocek

 

SK Solnice bílá  - SK Třebechovice A          12-0    Branky: Bolehovský 3x, Plocek 4x, Trnka 3x, Kunc, Štěpán

SK Solnice bílá – SK Třebechovice B          13-3    Branky: Bolehovský 2x, Plocek 3x, Štěpán 3x, Trnka 3x, Kunc 2x

 

SK Solnice bílá  - Dobruška A                    3-6    Branky: Štěpán 2x, Plocek

SK Solnice bílá – Dobruška B                     7-1    Branky: Štěpán 2x, Trnka 2x, Bolehovský 2x, Plocek

 

Do prvního zápasu jsme nastoupili proti soupeřům z Třebechovic, dřina ze zimních tréninků se vyplatila a na hřišti jsme jednoznačně dominovali, trochu nám chybí sehranost a pohyb bez balónu. Druhý zápas jsme fotbalově zvládli až na pár laciných chyb a nedůrazu v obraně, které soupeř po zásluze potrestal. Stále se nám nedaří využívat kličky, které na tréninku umíme, ale nejsme schopni je přenést do zápasu. Do třetího utkání jsme nastoupili proti tradičně kvalitnímu soupeři z Dobrušky, i přes fyzickou výhodu starších soupeřů jsme dokázali zabojovat, dařilo se nám i v osobních soubojích, bohužel se do zápasu výrazně promítnul nedostatek hráčů na střídání, takže drtivou většinu jsme odehráli pouze ve 4 hráčích bez možnosti vystřídat, o to víc si vážím nasazení zbývajících borců, kteří makali jako šrouby do poslední chvíle a nic nevzdali. Z dílčího zápasu jsme sice vyšli jako poražení, ale s hlavou vztyčenou… Poslední zápas jsme zvládli už v „plném počtu“ a zaslouženě vyhráli. Všemi zápasy nás doprovázela neschopnost v klidu zakončit gólovou akci, nesčetněkrát jsme nastřelili uprostřed stojícího brankáře nebo úplně minuli branku, máme na čem zapracovat. V neposlední řadě chci požádat rodiče, aby v průběhu utkání nezasahovali do hry svými komentáři a dobře míněnými radami vůči klukům, odvádí to jejich pozornost od hry a toho, co mají od nás trenérů naordinované.

 

Celkové výsledky:

 

Solnice x Třebechovice           44:4

Solnice x Dobruška                 18:16  

 

Václav Plocek – vedoucí mužstva

 

kompletní fotogalerie: gajdafotbal.rajce.idnes.cz/15.4._KP_Dobruska/