04.03.2018 AC Sparta Praha

V neděli 04.03.2018 jsme zajížděli k přátelskému utkání na pražský Strahov do tréninkového centra mládeže kde má svoje zázemí jeden z nejslavnějších českých klubů AC SPARTA PRAHA, naši borci byli první, kteří se z naši malé vesnice představili v tomto tréninkové centru. Hrálo se na dvou hřištích 4x20 minut, na jednom hřišti v rozestavení 4+1 a na druhém v rozestavení 5+1. Hrálo se v nafukovací hale na umělé trávě hráno bez výsledku:

Zápas :

SK  Solnice – AC Sparta Praha hráno 4x20 minut

Branky : Plocek 4x, Trnka 3x, Šťovíček 2x, Cvejn 2x, Štěpán 2x, Gajda 2x, Gavula, Bolehovský

Sestava 5+1 Oberreiter David, Štěpán Hlavsa, Plocek Václav, Dominik Cvejn, Gavula Lukáš, Štěpán Šimon, Šťovíček Matěj, Trnka Tomáš, Gajda Michal

Hodnocení hřiště 5+1

Na strahovské umělé trávě kluci dokazovali, že fotbal hrát umí a byli klukům ze Sparty více než vyrovnaným soupeřem, kluci na hřišti předvedli – totální fotbal - vše co umí, nechybělo obrovské nasazení, kluci bojovali a dokazovali, že se můžou měřit s českou špičkou v této kategorii, bylo vidět hodně individuálních akcí i pěkných  kombinací, tento zápas nám ukázal na čem musíme zapracovat, bylo vidět, že mladí chlapci ze Sparty měli lepší předfinální fáze, kdy v situacích 2v1, 3v2,nás byli schopni potrestat, my naopak tyto situace řešíme zbytečně zbrkle, ale nevadí, alespoň nám to odkrylo další nedostatek a víme na čem pracovat. Jinak musím všechny kluky pochválit za to jakým způsobem tento 80 minutový zápas odehráli a bylo na nich vidět velké odhodlání dokázat, že fotbal hrát umí. Doufám, že si z tohoto zápasu kluci odnesli vše pozitivní i to negativní a dokazovali, že mohou být naprosto vyrovnaným soupeřem týmu AC Sparta Praha a kluci se budou chtít i nadále zlepšovat, podle reakcí kluků a rozhovorů s nimi na tom chtějí pracovat.

Sestava 4+1 Oberreiter David, Štěpán Hlavsa, Kodytek Jan, Zaňka David, Malý Jiří, Strnad Sebastian, Bolehovský Lukáš, Zimmer Daniel

Hodnocení hřiště 4+1

V kryté nafukovací hale na Strahově kluci od první minuty hráli naplno a snažili se podat co nejlepší výkon. Kluci se mohli přesvědčit, že musí hrát na 100 a více procent aby potrápili kluky ze Sparty, v některých fázích zápasů se nám dařilo to co jsme s kluky chtěli, někdy jsme tahali za kratší konec, ale všichni kluci na tomto hřišti hráli tak, že nevynechali jediný souboj a snažili se předvést to co se za svoji fotbalovou kariéru naučili a všichni táhli za jeden provaz, k vidění byly i pěkné akce, i snaha prosadit se v souboji 1 na 1, kluci bojovali po celých 80 minut a nikdo v zápase nic nevypustil. Doufám, že kluci i dle rozhovorů viděli, že musí více a rychleji pracovat s míčem i více využívat celý prostor hřiště, ale na to máme tréninky a budeme se zase posouvat a zlepšovat  ve fotbalovém růstu dále.

Všichni kluci si tento zápas užili se vším všudy včetně toho že mohli nakouknout do útrob zázemí tréninkového centra stadionu a viděli jak to ve velkých klubech chodí.

Fotogalerie: gajdafotbal.rajce.idnes.cz/4.3.2018_Pratelak_SPARTA_PRAHA/

Rodičům děkuji za dopravu a podporu kluků v jejich fotbalovém růstu.