28.10.2019 Dobruška

V pondělí 28.10.2019 jsme ze zúčastnili velmi kvalitně obsazeného venkovního turnaje pro ročník 2009 v Dobrušce DF CUP , hrálo se se v rozestavní 7+1 na půlku hřiště  hrací doba byla 1x17 minut .  

 

Nominace : David Oberreiter , Cvejn Dominik ,  Štěpán Šimon, Uhlíř Vojtěch , Trnka Tomáš , Langer Adam , Rýdl Jaroslav  , Plocek Václav , Matěj Šťovíček , Baše Jan , Gajda Michal , Kunc Petr

 

Zápasy ve skupině :

SK Solnice - FK Meteor Praha        1:0   Branky: Plocek

SK Solnice - FK Pardubice              0:0    

SK Solnice - FC Vlašim                    2:1  Branky : Cvejn , Štěpán   

SK Solnice - SK Semily                    2:0  Branky: Baše, Štěpán  

SK Solnice - FK Náchod                   4:0 Branky: Plocek 2x, Cvejn 2x

 

1 místo ve skupině a postup do zlaté skupiny o umístění

 

SK Solnice - FC Baník Ostrava        4:0  Branky: Uhlíř 2x, Cvejn , Štěpán

SK solnice - FK Spartak Choceň      4:1  Branky: Šťovíček 2x, Kunc 2x

SK Solnice - SK Kladno                    1:2  Branky: Cvejn     

SK Solnice - FC Hradec Králové      2:0 Branky: Štěpán , Cvejn

 

Celkově  1 místo na turnaji

 

Na tento turnaj jsme odjížděli hlavně s tím získat zkušenosti s „velkým hřištěm“ a s rozestavením 7+1 , od vstupu do prvního zápasu bylo na klucích  vidět velké odhodlání a bojovnost, která jim není cizí a velká soudržnost týmu kdy jeden maká za druhého a obráceně když se něco nepovede. Bylo vidět, že první zápasy jsme si zvykali na velké hřiště, pozdě jsme dostupovali soupeře, zbytečně jsme předržovali balón a neuměli jsme naplno využít volný prostor, kterého na takto velkém hřišti je dost, ale zápas od zápasu šel náš herní projev nahoru a dokázali jsme soupeře naši aktivní hrou přehrávat a vytvořit si nespočet brankových příležitostí, které jsme občas nedokázali dobře vyhodnotit a místo střely jsme volili přihrávku nebo naopak. Celkem se nám dařila přechodová fáze kdy byly k vidění pěkné průnikové přihrávky a tím jsme se dostávali do přečíslení, kluci získali tímto turnajem další nespočet fotbalových zkušeností a viděli i to jak je fotbal krutý, že i když se hraje pouze na jednu branku a zápas, který máme plně ve své režii, tak i tento zápas se dá prohrát takový je prostě fotbal a tímto získáváme další cenné zkušenosti, které se nedají naučit, ale musí se prožít. Na hřišti kluci předváděli hodně zajímavých fotbalových věcí – velká pochvala. Za celý den musím všechny kluky pochválit, to jakým způsobem se prezentovali a co na hřišti předváděli. Kluci ještě jednou velká pochvala pro Vás !!! Rodičům děkuji za dopravu na turnaj a pouze pro připomenutí některým rodičům, všichni kluci do toho dávají maximum neviděl jsem za poslední roky, že by se někdo na jakýkoliv zápas vykašlal, každý den se prostě nemusí dařit a to, že se něco nepovede tak to nikdo nedělá schválně nebo úmyslně, všichni kluci to chtějí udělat nejlépe jak umí a to že se to nepovede to je normální a tím spíše u 10 letých kluků, rodiče nechtějte někdy vyhrát více než kluci !       

fotogalerie: gajdafotbal.rajce.idnes.cz/DF_CUP_Dobruska_28.10.2019/

Miloš Gajda